Články o běžeckém lyžování (strana: 3) - Běžky.net

V BRUTÁLNÍ FINSKÉ ZIMĚ VYBOJOVAL NOVÁK PŘI DISTANČNÍM ZÁVODĚ 16. MÍSTO!

0

Běžci na lyžích mají za sebou svůj druhý start ve finské Ruce, která už je tradiční úvodní destinací Světového poháru. Z českých mužů si v distančním závodě na 15 km klasicky s intervalovým startem nejlépe vedl Michal Novák, který obsadil skvělé 16. místo. V drsné zimě atakující limitní hranici pro zrušení závodu zvítězil v sobotu 27. listopadu dom...

Předplatné se vyplatí!

Máte již časopis NORDIC předplacen? Obdarujte jím své příbuzné, kamarády a známé! Za každé předplatné získáte bonusové SNOWbony, za které si můžete pořídit slušivý dárek v e-shopu SNOW, anebo dokonce další předplatné NORDIC. Za jedno předplatné získáte SNOWbony, které vám vystačí na nákup dalšího předplatného – tím pádem ho budete mít zdarma.

Běžci berou v prvním závodě SP body! Beranová byla 20., Šeller obsadil 27. místo

0

Nový ročník Světového poháru v běžeckém lyžování odstartoval v pátek 26. listopadu ve finském Kuusamu, kde závodní program zahájil sprint klasicky. Z českých reprezentantů si nejlépe vedli Tereza Beranová, která obsadila výborné 20. místo, a Luděk Šeller na 27. místě. První vítězství v sezoně patří Rusovi Alexandru Těrentěvovi a Švédce Maje Dahlqvi...

ČEŠTÍ BĚŽCI NA LYŽÍCH VSTUPUJÍ DO NOVÉ SEZONY. OPĚT CHTĚJÍ ATAKOVAT NEJLEPŠÍ DESÍTKU

0

Běžci na lyžích jsou připraveni na vstup do nové sezony, která pro ně začne už v pátek 26. listopadu ve finském Kuusamu, kde se uskuteční první závod Světového poháru. Ten letos zahrnuje celkem 14 zastávek včetně tří podniků Tour de Ski. Vrcholem sezony ale budou únorové olympijské hry v Pekingu. „Největší naději na úspěch máme ve sprintech a team ...

Běžci na lyžích se přesouvají za finální přípravou na sever Evropy. Bez Kateřiny Razýmové

0

Reprezentace běžců na lyžích míří na tradiční finální předsezónní přípravu do Skandinávie. Ve finském Rovaniemi, odkud se národní tým přesune rovnou na první podnik Světového poháru do Ruky, bude chybět ženská jednička Kateřina Razýmová. Ta vynechá celou nadcházející sezonu.

Naplánujte si závodní kalendář

Vložili jsme na naše internetové stránky bezky.net termínovku nejznámějších závodů - dálkových běhů na lyžích ze seriálu Worldloppet, Euroloppet, ale i českých sérií Stopa pro život a SkiTour. Doufejme, že se většina z nich uskuteční. Nachystejte si kalendář svých závodů i Vy!

Slavnostní zahájení výstavy „Vítězové bílé stopy“

Ve čtvrtek 23.9. 2021 se v Jablonci nad Nisou v Domě Scheybalových uskutečnilo slavnostní zahájení výstavy „Vítězové bílé stopy“. Výstava se věnuje úspěchům běžeckého lyžování od počátků až k přelomu století a při zahájení kromě vedení Města Jablonec n/N nechyběly osobnosti, jakými jsou například Alena Bartošová, Helena Balatková, Jiří Beran nebo z...

NEJVÝHODNĚJŠÍ STARTOVNÉ NA ČEZ JIZERSKOU 50 KONČÍ 30. ZÁŘÍ

Skol běžkaři. Už máte své startovní číslo na ČEZ Jizerskou 50, která se uskuteční ve dnech 11.–13. února 2022? Že ještě ne? A není to škoda? My už se vidíme v zasněžených Jizerských horách a těšíme se, že se po roční pauze zase postavíme společně na start závodu v Bedřichově.

Při tvrdém výjezdu na Ještěd si pro české tituly v běhu na kolečkových lyžích vystoupali Šrail s Razýmovou

Pod ještědským vysílačem se už podeváté rozhodlo o nových českých mistrech v běhu na kolečkových lyžích klasicky. Na dvanáctikilometrové trase s pozitivním převýšením 610 metrů opět triumfovali Jan Šrail s Kateřinou Razýmovou. Divácky velmi atraktivní závod tak v neděli 26. září uzavřel třídenní český šampionát.

Schützová uhájila žlutý dres a vyhrála Světový pohár na kolcích

0

Celkovou vítězkou Světového poháru na kolečkových lyžích je Sandra Schützová! Jilemnická závodnice zakončila celý ročník 4. místem při výjezdu na legendární Alpe Cermis v italském údolí Val di Fiemme, kde se o uplynulém víkendu konalo mistrovství světa.

Favorité nezaváhali: Pohár Centrálního Krušnohoří pro Razýmovou a Nováka

0

Ani nedělní stíhací závod, kterým vyvrcholil Pohár Centrálního Krušnohoří na kolečkových lyžích, nic nezměnil na prvních místech Michala Nováka a Kateřiny Razýmové, kteří ovládli už oba sobotní závody.

Čechošvéd Novak vyhrál Alliansloppet

Nejprestižnější laufařský závod na světě Alliansloppet vyhrál Švéd s českými kořeny Max Novak. Na startu se sešla elita ze světového poháru i dálkových běhů.

Dnes začíná v Novém Městě na Moravě mistrovství světa v biatlonu na kolečkových lyžích

Do Nového Města na Moravě se po třech letech vrátí mistrovství světa v biatlonu na kolečkových lyžích. Ode dneška do neděle (26. do 29. srpna 2021) se bude ve Vysočina Areně bojovat o 12 medailových sad. Diváci mají vstup zdarma.

Schützová vede Světový pohár na kolečkových lyžích a Novák zazářil mezi hvězdami v Norsku

Českým běžcům se daří! Sandra Schützová si připsala své první vítězství v závodě Světového poháru na kolečkových lyžích a stala se vedoucí ženou celého pořadí. Michal Novák se představil na norském závodu Toppidrettsveka, kde zazářil v konkurenci největších skandinávských hvězd.

Výsledky BLINK festivalu z pohledu biatlonistů

0

V rámci již 16. ročníku Blinkfestivalu si změřila síly běžecká a biatlonová elita. Očekávaný duel mezi domácím a francouzským manšaftem se změnil na téměř čistě norskou šou. Nejvíce zazářil Nor Christiansen, který dokonce mohl slavit vítězný hattrick.

BLINK festival a skvělé výsledky pro Janatovou

Minulý prodloužený víkend se v Norsku konaly nejprestižnější závody na kolečkových lyžích na světě - BLINK festival, kde se postavili na start v různých závodech nejlepší běžci na lyžích, laufaři a biatlonisté. Ve velké konkurenci si výborně vedla jediná naše závodnice Kateřina Janatová.

Visma Ski Classics představuje kalendář závodů 21/22

Včera představili pořadatelé seriálu dálkových běhů na lyžích Visma Ski Classics kalendář na následující sezónu. Součástí je řada změn i nových závodů a zdá se, že se závodníci rozhodně nebudou nudit. Čeká je celkem 15 závodů během 12 víkendů v osmi různých destinacích.

Zchlaďte se trochu v horkém létě. Registrace na ČEZ SkiTour 2022 spuštěny!

Po loňské netradiční sezoně jsme všichni nedočkaví na klasické závody seriálu ČEZ SkiTour. Jeho už 15. sezona odstartuje 7. ledna 2022. Registrace jsou spuštěny a vy si proto už teď v parném létě můžete vybrat z celkem 8 závodů a těšit se na příjemně chladnou zimní sezónu ve stopě!

Atomic a švýcarská ikona Dario Cologna spojili své síly

Lyžařská hvězda Dario Cologna opustil nejznámější značku lyží Fischer a podepsal novou smlouvu s konkurenčním výrobcem běžek firmou Atomic. Mistr světa, čtyřnásobný olympijský vítěz, vítěz Tour de Ski a celkový vítěz Světového poháru se bude podílet na vývoji lyží této značky.

9. ročník Kasper Trutnovských kempů

Na letošní rok jsme opět připravili několik novinek a zájemci se již nyní mohou seznámit s rámcovým plánem, který je zveřejněn na webových stránkách stejně jako možnost online přihlášení: www.kasperswixteam.cz