Články o běžeckém lyžování (strana: 9) - Běžky.net

Benzina sprint v rámci Jizerské 50 láká na odměnu přes půl milionu korun

0

Pořádnou novinku čeká páteční program 53. ročníku ČEZ Jizerské 50. Nejedná se sice o žádný nový závod, ale o pořádné zatraktivnění již existujícího. Tradiční páteční sprint totiž nově láká účastníky na odměny převyšující částku 100 000 Kč pro vítěze.

Hřebeny Orlických hor upraveny rolbou

V pondělí večer vyrazila na úpravu stop rolba z Říček a projela trasu Mezivrší, Pěticestí, sedlo Pod Homolí a zpět. Mezi Pěticestím a Pod Homolí jsou praveny obě cesty. V úterý ráno proběhla úprava stop rolbou z Deštného v úseku Pod Homolí, Jelenka, Velká Deštná, Šerlich, Vrchmezí a Kamenný vrch, sjezd na Šerlišský mlýn a sjezd do Luisina úd...

Vítězství na Tour de Ski pro Johaugovou a Bolšunova, Janatová na 27. místě

0

Rus A. Bolšunov vyhrál celkové hodnocení Tour de Ski 27.3 sec před svým týmovým kolegou S. Usťiugovem a 1:09 min před Norem J. H. Klæbem. Vítězství v dnešní etapě do sjezdovky Alpe Cermis získal suverénně Nor Krueger. V kategorii žen vyhrála s přehledem poslední etapu Norka T. Johaugová a zároveň se stala celkovou vítězkou, již potřetí v histor...

Sobotní Night Light se konal se sněhem v zádech

0

Tak to přišlo. Přesně podle předpovědi počasí se v sobotu po obědě spustilo chumelení a vydrželo až do večerních hodin. Díky tomu mohli pořadatelé úvodního závodu seriálu ČEZ SkiTour připravit stopy i pro závody klasickou technikou.

Tour de Ski jde do finále

0

Seriál závodů Tour de Ski pokračoval včera v italském Val di Fiemme distancí klasicky s hromadným startem. Žádnému z Čechů se však nepodařilo připsat další body. Nejblíže byla Kateřina Janatová na 32. místě. Dnes je na programu klasický sprint a zítra výjezd do sjezdovky Alpe Cermis, premiérově s hromadným startem.

Bedřichovský noční maraton zve opět do Jizerských hor s čelovkou

0

Jizerky v jiném světle? To je Bedřichovský Night Light Marathon, který zahajuje seriál SkiTour od roku 2014. Běžci na lyžích s čelovkami vystartují na trasy tohoto jedinečného závodu na bedřichovském stadionu, tedy v místě, kde startuje i legendární ČEZ Jizerská 50. „Sněhu je dost, bedřichovský noční závod se koná,“ hlásí pořadatelé.

Na bodech i ve druhé etapě Tour de Ski. Ve sprintu volně se dařilo Janatové s Novákovou

0

Češi na Tour de Ski opět na bodech! Po skvěle zajeté kvalifikaci sprintu volně získala Kateřina Janatová v rozjížďkách 18. místo, čímž dosáhla na své životní maximum. Do nejlepší třicítky se znovu probojovala také Petra Nováková na 28. příčce.

Mísečky v Krkonoších stále nejlepším místem v ČR k běžkování

Svážnice na Medvědínskou sjezdovku je v tuto dobu jediným místem, kde se dá u nás lyžovat na kvalitním sněhovém základu. Včera dokonce připadly asi 3 cm nového sněhu. Pětikilometrová trať vedoucí stále mírně do kopce asi svým profilem nepotěší každého lyžaře, ale aspoň něco... Běžkařů tu jezdí opravdu dost a je třeba si dávat pozor i na úsek, k...

Na Světovém poháru v Planici čtyři Češi na bodech!

0

Sprinterský víkend v rámci Světového poháru ve slovinské Planici znamenal pro běžce na lyžích čtyři umístění v TOP 30. Kateřina Janatová a Jan Pechoušek skončili ve sprintu volně shodně na 22. místě, zatímco Ondřej Černý jako nováček na Světovém poháru překvapil skvělou jízdou v kvalifikaci a následně bral 26. pozici. Body si na své konto přips...

Dnešní Mísečky

Po ránu pěkně přimrzlý manžestr, který po noční úpravě je narušen jedním skútrem. Postupně sníh trochu vlhne, na tratích začíná místy prosvítá asfalt. Nejlepší je opět svážnice, která je tentokrát bez stopy na klasiku.

Slušné podmínky na Mísečkách

Až překvapivě kvalitní lyžování (vzhledem k našim podmínkám) nabízejí v těchto dnech tratě v Krkonoších...

Skvělý víkend pro české běžce ve Světovém poháru v Davosu

0

S každým závodem českým závodníkům naskakují na konto nové body! O parádu v podobě 7. místa se na Světovém poháru v Davosu postarala Kateřina Razýmová a jen potvrdila, že se sourozenci Novákovými patří mezi současnou světovou špičku. Petra Nováková si po sobotním sprintu polepšila a dosáhla na 12. pozici, Michal Novák se vyšplhal na 18. příčku.

Ani Karlssonová nebude na základě záhadného doktorského posudku závodit

Nejlepší z mladých závodnic Světového poháru Švédka Frida Karlssonová se nebude účastnit dalších závodů. Loni vlétla mezi dospěláckou světovou špičku jako kometa, navíc svou vizáží patří mezi lyžařské princezny na sociálních médií. Na základě hodnocení doktorů však není zdravá, stejně jako Norka Ingvild Flugstad Oestbergová.

Sníh na Jizerkách

Sněhu jenom asi do 10 cm, ale paradoxně je to lepší, než při nedávných 30cm. Z Jizerky od "Pešákovny" po auty bezvadně uježděné asfaltce jde soupažit jak víno. Ze Smědavy ke Kasárenské je silnice uhlazená (zřejmě až na Souš). Odsud ke kiosku je dobré dávat pozor na kamínky, takže tady je to klidně na "ultrakamenačky". Hole na kolečkové lyže jso...

Senzační Davidová získala bronz hned v úvodním závodě

Včera odstartovaly biatlonistky první individuální závod sezóny Světového poháru ve sprintu, kde Markéta Davidová získala po bezchybné střelbě skvělé třetí místo.

Smutná druhá v úvodním závodě Visma Ski Classics

Kateřina Smutná se dnes postarala o skvělý výsledek, hned v úvodním individuálním závodě Visma Ski Classics na 35 km klasicky v italském Livignu obsadila druhou příčku.

Je to neuvěřitelný, naprostý sen, říká o úspěchu na SP Razýmová

0

Úvod sezony a Kateřina Razýmová se na Světovém poháru ve finské Ruce může pochlubit dvěma umístěními v top 10. V sobotní desítce klasicky překvapila 5. místem a to, že patří mezi světovou špičku potvrdila i ve stíhacím závodě volnou technikou, kde vybojovala 9. příčku. „Doufám, že to je pro nás takové velké povzbuzení a že z toho mají radost vš...

Nabitý nedělní program během na lyžích a biatlonem

Pro milovníky běžeckého lyžování a biatlonu může být dnešní den divácky velmi nabitý (první individuální závod Visma Ski Classics, Světový pohár v běžeckém lyžování a v biatlonu). Zde se můžete inspirovat TV programem:

Northug bude závodit ve Visma Ski Classics

Petter Northug oznámil před několika dny, že bude závodit za jeden z nejsilnějších týmů účastnících se Visma Ski Classics - Teamu Ragde Eiendom, za který závodí i další slavní norští běžci na lyžích jako Nygaard, Aukland, Eliassen, Gjerdalen...

Když jeden běh nestačí, je tu Circle. Zažij týmový dobrodružství, jaký tu ještě nebylo

0

Obuj se do běhu na plný kecky, postav osmičlennej tým a společně zažijte něco, co tu ještě nebylo. Circle. Zbrusu novej štafetovej závod, kterej ti ukáže, že jenom o běhání to není. Co je Circle?