Start: sobota 28.2.2009, 11:00 hod. Konec: neděle 1.3.2009, 11:00 hod. Kde: Jeseníky, Paprsek a blízké okolí

Štafetového čtyřiadvaceti­hodinového závodu se mohou zúčastnit jedno, dvou a tříčlenné týmy. Běží se klasickým způsobem (event. bruslením v úsecích, kde to povrch, terén a šířka stopy umožní) na okruhu přibližně 5 km dlouhém s převýšením cca 60 m v nadmořské výšce okolo 1.000 m.

V rámci týmu se závodníci na trati mohou libovolně často střídat. Střídání probíhá výhradně v prostoru startu/ cíle u chaty Na paprsku. Pokud se na trati déle než 120 minut nebude vyskytovat žádný člen týmu, předpokládá se, že tento tým v závodu nepokračuje a je vyřazen. Pouze jednotlivci mají povolen odpočinek libovolně dlouhý. Během závodu není dovoleno přijmout pomoc od lidí závodu se neúčastnících.

Závod je vyhlášen v kategoriích: • týmy Muži • týmy Mix (smíšené dvojice nebo trojice) • týmy Ženy • Jednotlivci muži, Jednotlivci ženy (přičemž se do této kategorie řadí i závodníci běžící v rámci týmů)

Jako zázemí slouží temperovaný velkoprostorový stan pro odpočinek závodníků a doprovodu. V tomto stanu není možné vybalovat karimatky a spacáky - slouží pouze jako "společenská" místnost. Dále je k dispozici velká restaurace chaty na Paprsku v rámci standardní provozní doby tzn. do pozních večerních hodin a zase ráno od snídaně.

Malý stan slouží pro servis a mazání lyží, WC (zdarma) a sprcha (30 Kč) se nachází v chatě na Paprsku. Přespat v chatě na Paprsku již bohužel není možné, chata je plně rezervována. Ve vyhrazeném prostoru u chaty v blízkosti startu/cíle bude k dispozici plocha pro vlastní stany. U chaty lze též parkovat. Pro výjezd autem jsou nutné řetězy. V případě sněhové kalamity nelze výjezd zaručit.

Do závodu se můžete přihlásit vyplněním registračního formuláře a uhrazením startovného (150 Kč/ osoba), a to buď předem prostřednictvím internetu (www.kudrna.cz), osobní navštěvou prodejny zájezdů CK Kudrna nebo na místě nejpozději 60 minut před startem závodu. Počet týmů i individuálních závodníků je limitován, registraci na slepo až na místě nedoporučujeme. Na webových stránkách CK Kudrny můžete také zkusit najít tým nebo parťáka.

Více o závodu na www.kudrna.cz/24

Fotografie z minulého ročníku Kudrnovské 24 ve fotogalerii pod článkem