Jilemnická 50 ZP MV ČR 2017 se pojede jako druhý závod seriálu ČUS Stopa pro život 2017. Zúčastnit se alespoň jednoho ze tří vypsaných závodů může opravdu každý, kdo má rád běh na lyžích a líbí se mu atmosféra dálkových běhů. Navíc zde máte možnost postavit se na start s předními českými běžci a porovnat si svoji výkonnost. Každý kdo dokončí závod, bude automaticky zařazen do pořadí celého seriálu. Na webových stránkách Stopy je po každém závodě aktualizované pořadí v rámci soutěže Ski Prestige Trophy Individual, včetně získaných bodů a rozdělení do ženských a mužských věkových kategorií.

Závody v Jilemnici se uskuteční v lyžařském areálu Hraběnka. Zde bude start i cíl závodu, veškeré zázemí, výdej startovních čísel a doprovodné akce. Parkování v Jilemnici bude zajištěno jednosměrně na uzavřené komunikaci od areálu na Hraběnce a na autobusovém nádraží.

Sněhové podmínky jsou v Jilemnici po letech fantastické. Všude leží okolo 40 cm prachového sněhu, mrzne a svítí sluníčko. V okolí Jilemnice je upraveno cca 40 km běžeckých tras. Celá trať pro Jilemnickou 50 je kompletně označena a upravena. Téměř všude jsou dvě stopy na klasiku a uprostřed široký pruh na bruslení. Tratě jsou už dost tvrdé, hole se neboří. Pro závod je připraven jeden okruh o délce 25 km v okolí Jilemnice směrem na Mříčnou, Kruh a Roztoky. Na tomto okruhu budou i dvě dobře zásobené Pravidelní účastníci závodu v Jilemnici se kromě nádherného svezené mohou těšit i na nové atraktivní úseky na trati. Jde o okruh se zvlněným profilem, nechybí zde táhlá stoupání a sjezdy. Z nejvyššího bodu trati je krásný výhled na panorama západních Krkonoš s dominantou Kotle. občerstvovací stanice včetně sportovních výživových doplňků Nutrend.

Sobotní program bude nově zahájen závodem pro děti na tratích od jednoho do 5 km volnou technikou. Odpoledne ve 13 hodin odstartuje závod na 25 km volně. V neděli se bude závodit klasicky na trati 50 km nebo 25 km. Starty závodů budou hromadné, do první vlny budou zařazeni nejlepší závodníci z loňských výsledků a závodníci s prokázanou výkonností. Na startu se objeví početná skupina závodníků z řad členů krkonošských lyžařských oddílů, nebudou chybět zástupci české běžecké reprezentace i skvělí sportovci jiných oborou. Hvězdou na startu sobotního závodu volně bude jistě nekolikanásobný olympijský medialista Ondřej Synek, který potěší svojí přítomností účastníky I během neděle. Vyhlášení výsledků proběhne po závodě v prostoru startu a cíle. První tři závodníci a závodnice ve všech věkových kategoriích vypsaných v propozicích závodu obdrží hodnotné věcné ceny od partnerů závodu a poctivé těžké medaile v novém designu SPŽ.

Pro všechny účastníky nebudou chybět skvělé služby v areálu i na trati: velkokapacitní vyhřívaný stan s pevnou dřevěnou podlahou, ve které se bude po celý den podávat široká nabídka chutného teplého občerstvení a nápojů, vyhřívaná převlékárna a úschovna věcí a lyží v Základně 211, široká nabídka mazacích služeb ve Ski servisu České spořitelny nebo Bezva běžky Lukáše Bauera, prodej sportovních oblečení a lyžařských doplňků za zvýhodněné ceny.

S programem a možností zasportovat si nemyslí pořadatelé pouze na závodníky. Příjet na Stopu může opravdu každý, i úplný začátečník. Místo závodění může využít zdarma služeb přítomných zkušených instruktorů v XC Freestyle Areně Bzva běžky.cz a veškeré potřebné vybavení si pro své běžkařské začátky zapůjčit zdarma v půjčovně zásobené od Rossignolu. V neděli je na program take nesoutěžní open jízda na 6 km okruhu, na kterou mohou všichni začátčníci a hobíci vyrazit pod vedením instruktorů zcela zdarma.

Přihlásit se do závodů můžete na www.stopaprozivot.cz do půlnoci 25. ledna, nebo v pátek, sobotu a neděli na místě konání akce v case otevření prezence. Součástí startovacího balíčku bude i oblíbená poukáza na slevu do prodejny Intersport v Jilemnici, dárek pro každého účastníka z dílny Lawi. Pořadatelé z ČKS SKI Jilemnice a Petr Čech Sport, spolu se všemi partner seriálu a závodu, se těší na všechny účastníky o víkendu v Jilemnici. Další informace o závodě budou průběžně aktualizovány na stránkách www.skijilemnice.cz a www.stopaprozivot.cz

Program:

Pátek 27. 1.:

15:00 – 18:00 Prezence

Sobota 28. 1.:

9:00 – 12:30 Prezence

od 11 hod Start dětských závodů na 1 – 5 km

13:00 Start závodu na 25 km volně

15:30 Vyhlášení výsledků

Neděle 29. 1.:

8:00 – 9:30 Prezence

10:00 Start závodu na 50 km klasicky

10:30 Start závodu na 25 km klasicky

14:00 Vyhlášení výsledků