Po příjezdu do Vysočina Arény nahřátí z domova se do nás hned pustil mráz, a tak jsme byli vděční za to, že byla k dispozici vytápěná místnost pro závodníky. Tam jsme se ale stejně raději moc nezdržovali, protože zde bylo k rozebrání docela velké množství koblih a nebylo by dobré si hned z kraje narvat břicha a už vůbec ne před závodem. Jelikož je to v týmu samý mlsoun, tak raději dále od tohoto pokušení. Na prezentaci jsme se dostavili trochu opožděně, vypadlo to tam, jak kdyby už bylo po závodě. Naštěstí nám zde ochotně vyšli vstříc a odprezentovali nás. Jak se později ukázalo, opozdilců bylo docela dost, tak jsme v tom aspoň nebyli samotní.

Nebylo času na zbyt a šli jsme projet trať. Dvakrát si objet náročný okruh nás dostatečně prohřálo, a tak jsme byli připravení na závod. Startovalo se intervalově po půl minutě. Celkem jsme absolvovali 5x3km, takže výjezdy kopců na trati se pěkně nasčítaly a po závodě to člověk cítil. Trochu jsem se bál, že když se pojede pětkrát stejný okruh, zda nás to bude bavit. Ale musím přiznat, že trať opravdu nenudí, díky prudším výjezdům a rychlým zatáčkám závod i celkově rychle utekl. I když se startovalo intervalově, místy se kumulovalo docela dost lidí, takže si člověk musel dát pozor zejména ve sjezdech do zatáček, aby některého dalšího pomalejšího závodníka nesmetl. Všichni ale byli ohleduplní, a tak jsem žádnou kolizi cestou ani nepotkal. Také bylo důležité si správně počítat ujetá kola, takže jste si museli dávat pozor, abyste nedej bože neujeli víc.

Závod nám dal zabrat a v cílovém prostoru jsme byli rádi, že to máme za sebou. Za čerstva jsme si sdělili své zážitky z trati a potom se rychle převlékli do suchého, jelikož teplota prudce klesla k -10°C. Také jsme svědomitě doplnily veškeré živiny, co byly potřeba a bylo hned dobře. Téměř hned po dojetí všech závodníků následovalo vyhlašování vítězů, což vždy potěší, když se to zbytečně neprotahuje.

Následoval rychlý úprk do auta, kde jsme si pořádně zatopili, a tak jsme z něj po příjezdu domů ani nechtěli vylézat. Závod byl určitě velice příjemným zpestřením a již se těšíme na další, tentokrát delší porce kilometrů.