„Byla mi krátkodobě nasazena antibiotika. A i když už brzy budu mezi zdravými, tak jsem to odpískal. Hned po Marcialonze chci odjet na závěrečnou přípravu před mistrovstvím světa, která má u mě přednost,“ říká Bauer. „Je to ale už potřetí za sebou, kdy jsem na Marcialongu chystal, těšil a bude beze mě.“

Přesto 39letý lyžař alespoň v jedné věci vtipkuje. Před týdnem rovněž chyběl na závodech a Ilja Černousov z jeho stáje PIONEER Investments lauf La Diagonela ve Švýcarsku vyhrál. A týmový šéf žertoval: „Už asi nebudu jezdit, když se vyhrálo.“ Teď pro změnu Bauer přidává: „V Itálii se to tak buď utvrdí, nebo budu moct ještě příště přijet. Ale má neúčast je velká čára přes rozpočet, ovšem věřím, že se s tím tým vyrovná.“

Ten tak nakonec do Itálie odjíždí se třemi závodníky a jednou závodníci. Hlavní personou je samozřejmě Rus Černousov, který minulý týden ovládl závod ve Svatém Mořici a „na senzační výsledek bude chtít navázat,“ ví Bauer. Třetího muže seriálu dále doplní Jan Šrail a Jiří Harcuba. Mezi ženami to pak bude Barbara Jezeršek, pro změnu 10. v průběžném hodnocení Ski Classics.

Marcialonga letos kvůli nedostatku sněhu v Itálii měří místo 70 kilometrů „jen“ 57. Trať byla uměle zasněžena a zkrácena o prvních 13 kilometrů. „Jelikož jde o stoupání, tak ta náročnost trošku klesne. Což by ale mohla být výhoda pro Honzu Šraila, kterého na přelomu roku trápily zdravotní problémy,“ říká Bauer.

Jede se v neděli, závod žen startuje v 8.50, muži začínají o 10 minut později a vše tradičně vysílá ČT Sport.

V televizi ho bude tedy sledovat i Bauer, který má pak následně v plánu vyrazit do Švédska ke zmíněné přípravě před mistrovstvím světa. I když se vše může změnit, protože i Švédsko trápí nedostatek sněhu. Ze severu si pak „odskočí“ pouze na Jizerskou padesátku, která je na programu 19. února.