(foto: Údolí Val di Fiemme, po sněhu ani památky)

Atlas Craft team odjel do Itálie v omezeném složení, a to Petr Novák a Jiří Ročárek. Adéla Boudíková není ještě zdravotně v pořádku, Pavel Ondrášek odjel na Ski-trail do Německa a Daniel Máka, Radek Šretr a Anna Beranová budou bojovat na české Skitour ve Velkých Karlovicích.

Petr Novák je v dobré formě a určitě bude usilovat o kvalitní umístění, Jirka Ročárek se necítil během týdne úplně zdravotně v pořádku, ale na závody odjel a bude se snažit vyjet další týmové body. Minulý týden oba absolvovali švýcarskou La Diagonelu, kde se bohužel servismanům nepodařilo úplně dobře namazat lyže, takže se kluci trápili, přesto Petr vybojoval perfektní 15. místo, Jirka 27. a Pavel 36. místo. Byl to pro naše závodníky trochu šok po skvělém servisu z předchozího závodu Kaiser Maximilian laufu ze Seefeldu, kde Petr dojel 7., Jirka bral sprinterské body na prémii za 6. místo a Pavel Ondrášek byl asi 7 km v osamoceném úniku. Bohužel však tyto výkony nemohl nikdo ocenit, protože kvůli hustému sněžení nebyl možný TV přenos. Pavel však byl dostatečně vidět na Diagonele, kde neměl ideální lyže, ani mázu, odpadl z pelotonu a dlouhou dobu se ho držely první dvě ženy, které byly dojety. Pavel měl prostě smůlu, mohl být chválen za osamocený únik ze Seefeldu a místo toho dělal potupně společnost ženám na Diagonele.

Minulý víkend měli smůlu i naši další kluci, kteří bojovali v Čechách na Kašperské 30, a to Daniel Máka a Radek Šretr, kteří si během závodu bruslením z vedoucí pozice zkrátili trať kvůli nepřehlednému značení, dostali 30 min. penalizaci, a tím pádem výrazně klesli ve výsledkách.

Doufejme, že se našim závodníkům bude o víkendu více dařit a že budou mít více štěstí než minulý týden.

(foto: Italská pizza se nesmí nikdy vynechat.)