Už od začátku se jelo velmi vysoké tempo a na 5. km čekala závodníky prémie, kterou vyhrál opět Andreas Nygaard (Santander), na 4. místě se ukázal Jiří Ročárek (Atlas Craft team). Nástup Gifstada a jeho několikakilometrový únik tempo hlavní skupiny nezpomalil, poté byl sjet a dopředu se dostal právě Nor Nygaard, který se cítil skvěle a držel si 30sec náskok, peloton ho však polapil až pod cílovým stoupáním Cascatou. Do 2 km brutálního výjezdu se na čelní pozici pustil Nor Pedersen (BN Bank), následován svými krajany Gjerdalenem (Santander) a Kjoelstadem (United Bakeries), kteří ho pak v závěrečných metrech porazili. Loňské vítězství obhájil Tord Asle Gjerdalen. Z našich byl nejlepší Petr Novák na 17. místě, Jiří Ročárek na 33. místě (oba Atlas Craft team), Stanislav Řezáč na 35. místě (Silvini Madshus team) a do nejlepší padesátky se na 43. pozici umístil Jan Šrail.

Vysoké tempo závodu žen udávala nekompromisně Britta Johansson Norgrenová (Lager 157), v nástupech ji stačila pouze Kateřina Smutná (Santander), která však byla silnější v závěrečných metrech a oplatila prohru právě Norgrenové, která loni zvítězila před Kateřinou. Kateřina sice vynechala Čínský Vasův běh, takže jí chybí do celkového hodnocení cenné body, ale jestli si udrží svou letošní neporazitelnost ve Visma Ski Classics (4x vítezství, 1x 2. místo), tak brzy Brittu dožene a možná ji svlékne z dresu vedoucí závodnice. Další českou závodnicí byla na 13. místě Klára Moravcová (Silvini Madshus team).

Tým Santander si opět upevnil svou vedoucí pozici v týmové soutěži. Z českých týmů je na 7. místě Team Pioneer Investments, na 10. Atlas Craft team a na 13. místě Silvini Madshus team.