Gabriela prokazuje neuvěřitelnou formu, a to nejen střeleckou, ale také běžeckou. V dnešním stíhacím závodě sice startovala s náskokem přes 20sec společně s Laurou Dahlmeierovou, ale hned při první položce bojovala s náboji, a to byl pravděpodobně i důvod nezasažení jednoho terče a navíc skoro půlminutové zdržení na střelnici. Poté zahájila neuvěřitelnou stíhací jízdu a i přes tři trestné okruhy vybojovala bronzovou medaili. Eva Puskarčíková při jedné zastávce na střelnici minula čtyři terče, a celkem s pěti chybami skončila na 31. místě a Lucie Charvátová se 4 nepřesnostmi na 34. místě.

Zlata se konečně dočkala Němka Laura Dahlmeierová. Stříbro po dvouleté pauze získala Běloruska Daria Domračevová, která je maminkou teprve tříměsíční dcery s O.E.Bjoerndalenem.

Ondřej Moravec si vedl také skvěle, zejména při položkách v leže. Ve střelbě vstoje vždy jednou chyboval a dvě chyby ho zařadily na 5. místo, s jednou chybou by určitě bojoval o cenný kov. Perfektně si také vedl Michal Šlesingr, který střílel čistě a posouval se pořadím, ale třetmi trestnými chybami se odsunul na 30. místo. Adam Václavík chyboval celkem 9x a přestože má skvělou běžeckou formu, tak se musel smířit s 54. místem.

Vyhrál Francouz Martin Fourcade před norským tandemem Tariejem Boeem a nestárnoucím Ole Einerem Bjoerndalenem.