Jak se starat o mohér?

Pokud chcete zlepšit skluzové vlastnosti a zajistit prevenci proti namrzání mohéru, použijte komerčně dostupný voskovací bloček nebo tekutý vosk ve spreji.

Obě varianty musí být aplikovány velmi šetrně pomocí utěrky (viz obrázky). Nesmíte to s používáním vosků přehnat, aby nedošlo k poškození mohéru. To samé platí i pro čističe mohéru, které jsou také běžně dostupné.

Jak vyměnit proužky mohéru?

1. Abyste odstranili starý mohérový proužek, tak ho musíte lehce zahřát fénem nebo žehličkou.

2. Potom začnete opatrně od konce sundávat mohérový proužek. Na začátku můžeme použít ostřejší předmět pro odloupnutí kraje proužku.

3. Smývačem dobře vyčistíte žlábky ve skluznici, kde byly umístěny mohérové proužky.

4. Oddělte asi 5 cm ochranné fólie na počátku nového proužku.

5. Ujistěte se, že chlupy mohéru jsou ve správném směru. Poznáte to tak, že přejedete prstem po kožíšku a necítíte žádný odpor chlupů.

6. Umístěte konec proužku do žlábku a přitlačte ho prstem.

7. Postupně nalepte celý proužek do žlábku tak, že vždy jednou rukou stáhnete část ochranného filmu, poté tuto část nalepíte přitlačením prstu druhé ruky. Takto pokračujte až na konec proužku.

8. Nakonec projeďte opět několikrát rukou proužek po celé jeho délce, přimáčkněte ho k lyži a ujistěte se, zda je ve všech místech přilepený. Pokud najdete nějaké vzduchové bubliny, tak je důkladně prstem zatlačte, aby se vzduch dostal ven a proužek dokonale přilnul ke skluznici.