Závod byl vyrovnaný od samého začátku. Na první mezičas dorazil jako první Rus Ermil Vokuev, který o půl sekundy předčil Pettera Eliassena. Na čele se utvořila dvanáctičlenná skupina čítající 10 Norů a dva Rusy. Z nich se postupně utrhla dvojice Pedersen a Eliassen, která si vytvořila náskok. Společně vjeli až do cíle, kde byl nakonec úspěšnější Morten Eide Pedersen. „Bylo to hrozně těsné, až do cíle jsme jeli spolu. Nakonec mi možná trochu lépe jely lyže,“ usmíval se šťastný Nor.

Nejlepším Čechem byl Stanislav Řezáč na 13. místě, dále Jiří Ročárek na 21. místě a těsně za ním dojel Lukáš Bauer. Do nejlepší 30ky se ještě vešel na 26. místě Pavel Ondrášek a na 27. pozici Radek Šretr.

Také ženský závod nám nabídl skvělou podívanou. Na prvním mezičase vedla Norgrenová, ale Kateřina Smutná jela v těsném závěsu. Před polovinou trati si pořadí vyměnily a spolu s Norkou Slindovou poodjely konkurenci. Slindová nakonec odpadla a rozhodovalo se mezi rodačkou z Jablonce a Švédkou. Nakonec to byla Kateřina Smutná, kdo lépe zvládl závěr trati, a před bouřícím publikem tak cílovou pásku proťala jako první Kateřina Smutná. „Bylo to absolutně neuvěřitelné. Diváci byli úžasní, hrozně mě hnali kupředu. V posledních kilometrech jsem si hrábla až na dno, ale i díky fanouškům jsem to zvládla,“ radovala se v cíli. Už podruhé tak opanovala hlavní závod ČEZ Jizerské 50, stejně jako Pedersen.

Skvělý závod v českých barvách zajela také Anna Adamová Kožíšková na 10. místě a hned za ní Zuzana Kocumová.