Jizerské hory

Jizerská magistrála je stále v dobrém stavu. Sněhu kvůli dešti sice ubývá, ale zatím nejsou žádná problematická místa. Včera byla upravena trasa Bedřichov - Nová Louka - Kristiánov - Knajpa - Smědava - Čihadla - Krásná Máří - Hřebínek - Nová Louka - Bedřichov. Bedřichov - Nová Louka - Studené údolí - Kristiánov - Bílé Buky - Hřebínek - Olivetská - Černá Nisa - Vládní - Maliník - Bedřichov. Sníh je mokrý, ale zatím se neobjevila žádná vytátá místa.

Krkonoše

Na vrcholcích Krkonoš je stále dostatek sněhu, přibližně 80cm. V týdnu spadlo hodně děšťových srážek, přesto na Černé hoře a okolí jsou stále dobré podmínky, tratě jsou odpoledne už trochu měkčí. Jsou upraveny tratě jak na klasiku, tak na bruslení, a to v délce asi 55 km. V Trutnově se lyžovat dá, ale omezeně, jen na starých lyžích na zbytcích tratí na Dvoračkách.

Orlické hory

Obleva přišla i do těchto hor, ale na vrcholcích v okolo Velké Deštné a Masarykovy chaty je stále velká zásoba sněhu, takže neváhejte a vyrazte do stopy.

Jeseníky

Na vrcholcích je sněhu stále dostatek a stopy jsou poměrně tvrdé. Na tratích okolo Skřítku (Alfrédova chata, Nová ves). Lyžovat se stále dá i mezi Ovčárnou, Švýcárnou, Pradědem a Červenohorským sedlem. O víkendu se bude konat v okolí Paprsku závod Jelyman a organizátoři se snaží připravit závod v plné délce. Více informací na www.ski-tour.cz.

Beskydy

V Beskydech je na tratích 10 - 15 cm sněhu, takže lyžaři musí očekávat, že některá místa budou na horší lyže. Déšť a vyšší teploty se podepsaly i na běžkařských trasách na Pustevnách. Sjízdná je obvyklá trasa z Pusteven na Martiňák, ale je potřeba dávat především ve sjezdech pozor. Vzhledem k avízovaným teplotám pod nulou doporučujeme především méně zdatným běžkařům zvýšenou opatrnost. Změklý sníh zmrzne a nebude to vůbec snadné.

Vysoké teploty a vítr se podepsal na celou zimu skvěle upravovaných tratích ve Velkých Karlovicích. Trasy sice nejsou upravené, ale jsou sjízdné a občas ledovaté. Doporučujeme využít starší lyže. V lesních částech je třeba dbát opatrnosti, protože se můžou na trase vyskytovat kamínky. Sjízdné je tradiční údolí Karlovic a trasy Beskyd – Kasárna – Javorník.

Vysočina

Během posledních dní roztál veškerý sníh na loukách, takže už se dá lyžovat pouze na závodních tratích ve Vysočina areně, kde je připraven okruh 3,5km. V některých místech je však hodně jehličí a jízda je na těchto úsecích nepříjemná.

Šumava

Na Šumavu zavítá o víkendu Šumavský maraton ze seriálu Stopa pro život.V současné době na Kvildě stále silně prší. Organizátoři prošli místa trati, kde v minulosti řešili nedostatek sněhu (Pramenská cesta, Hraběcí huť, Březová hora, Filipova Huť). Kupodivu situace je nejlepší za posledních několik let, kdy v těchto místech nahazovali trať lopatami. V současnosti je, až na pár ledových úseků, všude sněhu dostatek a dokonce je i odkud nahazovat. Start i cíl by bude poblíž parkoviště před Kvildou, kde bude i celé zázemí závodu. Parkoviště bude v prostoru bývalé roty v centru obce Kvilda a prezence jako vždy v obecním sále.

Zde je aktualizovaná mapa závodu:

http://www.gpsies.com/map.do?…

Krušné hory

Sněhu v okolí Božího Daru je stále dostatek a lyžaři mohou naplno užívat místní magistrály.

Lužické hory

Na Polevsku se už moc lyžovat nedá. Nadšenci mohou vyrazit na starých lyžích a užít si posledních zbytků sněhu.

Počasí na víkend

Sobota

Neděle