V mužské kategorii se asi 8 km před cílem utrhl z početného pelotonu Rus Sergej Usťugov a Nor Martin Sohnrud Sundby. Usťugov netaktizoval a prakticky tento 8km úsek jel v čele a Sundby se mohl více pošetřit. Nor věděl, že musí nastoupit dříve než ve finiši, protože Rus je výborným sprinterem. V posledním stoupání zkusil Sundby atak, ale při sprintu nestihl zapíchnout hůl, která mu ujela a druhou si překopl lyží. Než dostal náhradní, tak Rus získal dostatečný náskok, aby si pohodlně dojel pro zasloužené vítězství.

Na 30 km trati startovali také dva naši mladí reprezentanti, a to Petr Knop, který skončil s odstupem 5:31,2 minuty na 43. místě a Miroslav Rypl, jenž byl dostižen o kolo a závod nedokončil.

(foto: Archiv Fischer: Martin Johnsrud Sundby)

Ženy nastoupily do 15 km závodu, kde se v první části klasickou technikou vytvořila skupinka čtyř závodnic. Ale hned z kraje bruslařského úseku se oddělila dvojice Martin Björgenová a Krista Pärmäkoskiová a za nimi tandem Charlotte Kallaová a Heidi Wengová. Finka Pärmäkoskiová byla ohromným překvapením, když odolala všem nástupům suverénní Norky, až na poslední stoupání před stadionem, kde jí Marit ujela. Švédka Kallaová rozhodla již na trati a utrhla norskou závodnici Heidi Wengovou. Kateřina Beroušková se letos poprvé zúčastnila světových akcí, a to úvodních etap Tour de Ski a nyní její druhou zkouškou byl právě skiatlon, kde dojela na perfektním 27. místě, což je zatím nejlepší letošní výsledek českých reprezentantek. Petra Nováková nestartovala z důvodu bolavého ramene.

Dnes v 10:30 čeká závodníky kvalifikace sprintu dvojic klasickou technikou a finále ve 12:30. V mužích se v českých barvách představí Aleš Razým a mladý Michal Novák, v ženách Karolína Grohová a Sandra Schützová.