Do finského dějiště mistrovství světa dnes odletěly dvě posily, které se připojí k národnímu týmu. Trenér ženské reprezentace Radim Duda dodatečně nominoval dvě talentované závodnice - Annu Sixtovou a Barboru Havlíčkovou. Se Sixtovou počítá do čtvrteční štafety na 4x5 km a sobotní volné třicítky, Havlíčkovou povolal jako náhradnici pro případ, že by se do čtvrtka nestačila uzdravit Petra Nováková, jež si v úvodním sprintu poranila rameno.

Zejména pro mladičkou Havlíčkovou je pozvánka do reprezentace dalším úspěchem v už tak snové sezoně. Šestnáctiletá závodnice, která věkem spadá pořád ještě do kategorie dorostenek, se na přelomu ledna a února zúčastnila juniorského šampionátu v americkém Park City. Tam v konkurenci výrazně starších soupeřek vybojovala parádní deváté místo v závodu na 5 kilometrů volně a 13. příčku ve skiatlonu. A vynikající formu potvrdila také minulý víkend na OPA Cupu v německém Zwieselu, kde v kategorii juniorek vybojovala bronz.

To vše jí nyní vyneslo pozvánku do reprezentace. Telefonát trenéra ji zastihl v Jablonci nad Nisou, kde se připravovala na start Českého poháru. „Hned jsem se vydala domů, abych se sbalila a byla připravena na odlet,“ popisovala Havlíčková. „Jsem moc šťastná, moc si pozvání vážím. I pokud bych nakonec zůstala jako náhradnice, budu šťastná, je to pro mě obrovský úspěch,“ dodal velký talent českého běžeckého lyžování.      Finská mise na mistrovství světa po nedělním sprintu dvojic naopak skončila pro Sandru Schützovou a Karolínu Grohovou. Obě v Lahti kromě závodu dvojic, ve kterém společně obsadily dvanáctou příčku, nastoupily také v úvodním sprintu, kde Grohová v kvalifikaci dojela na 33. místě a Schützová skončila o šest příček za svou reprezentační parťačkou.