Krkonošská 70 je jedním z nejstarších závodů na běžkách v Evropě vůbec, první ročník se uskutečnil v roce 1955. Kouzlo tohoto závodu spočívá nejen v bohaté historii, ale především v neskutečně dlouhé a náročné trase, která zavede závodníky až na nejvyšší vrcholky Krkonoš a jako odměnu za jejich úsilí jim nabídne ty nejkrásnější výhledy do Krakonošova království a fantastické zadostiučinění v cíli.

Hlavním závodem K70 vždy byl a bude závod pětičlenných mužských na hlídek 70 km a ženských hlídek na 50 km. Kromě nejdelší 70 km trasy mohou hlídky zvolit i kratší trať na 50 km nebo 25 km. Ať vyberete kteroukoliv, je to úžasný kolektivní zážitek. Výzva pro absolvování týmového závodu se různí, vedle co nejrychlejšího týmového času a společných sportovních zážitků na trati, to je třeba i snaha o navštívení všech občerstvovacích stanic a bufetů na trati závodu, jako v případě Sršáňů z Divadla Sklep: https://www.youtube.com/watch?…

Spolu se zařazením populárního běžkařské akce do série Stopy dostali příležitost zazávodit si i ti, kteří chtějí krkonošské stopy poznat na vlastní triko. Na startu díky tomu během sedmi let přibyly další a další běžkaři v individuálních kategoriích, kteří se i letos mohou vydat volnou technikou na 25 km nebo 50 km v závodním tempu. Individuální závod si nenechá letos ujít ani olympisjký medailista a nejúspěšnějí český skifař Ondřej Synek, zkuste s ním porovnat síly i vy!

K 70 bude také poslední příležitostí pro bikery na fatbikách porovnat síly s ostatními zimními cyklisty v závodu s neskutečnou kulisou našich nejoblíbenějších hor. Právě tady v Krkonoších je čeká nejprestižnější z letošního trojlístku fatbikerských akcí Stopy. Na 25 km dlouhé trase nechybí pořádné převýšení, krásné vysokohorské úseky i sešup zpátky do Špindlu.

Všechny běžce čeká kvalitně připravená a značená trasa s občerstvovačkami a v zázemí areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně vyhřívaný stan s vynikajícím cateringem, teplé převlékárny, bezplatná úschovna věcí a kvalitní mazání od servismanů Swix, České spořitelny i Rossignol, rychlý výsledkový servis a slavnostní vyhlášení nejrychlejších na stupních vítězů.

První tři jednotlivci a družstva v každé kategorii obdrží ceny a vítěz pohár. V kategorii fatbiků se vyhlašují 3 muži a 3 ženy v absolutním pořadí. Vítězové v kategoriích družstev navíc obdrží i finanční odměnu: 70 km hlídky muži 5x1000 5.000,- Kč, 50 km hlídky muži a ženy 5x700 3.500,- Kč, 25 km hlídky muži a ženy 5x500 2.500,- Kč

Přijeďte 4. 3. do Krkonoš uzavřít letošní vydařenou zimní sezónu a prověřte svoji vůli, odolnost, fyzičku, ale hlavně pocit sounáležitosti k týmu - parťáctví. Vždyť sdílená radost je vždycky ta největší!

Online registrace na webu www.stopaprozivot.cz končí 1. března o půnoci, možnost přihlášení pokračuj v místě konání akce v čase otevřené prezence v pátek a sobotu 3. - 4. března.

Těší se na vás organizátoři z TJ Lokomotiva Trutnov, ve spolupráci se Stopou pro život a Petr Čech Sport, Kasper Swix teamem a Olfin Car Ski teamem.

Více na www.stopaprozivot.cz a www.lokotrutnov.cz

Časový harmonogram:

Pátek 3. 3.

Prezence ve Svatém Petru 15:00 – 21:00

Sobota 4. 3.

Prezence ve Svatém Petru - hlídky 6:00 – 7:30

Prezence ve Svatém Petru - jednotlivci 6:00 – 8:30

Start hlídek na 70 – 50 – 25 km – od 8:00, intervalově

Start jednotlivců na 50 a 25 km – od 8:45

Start fatbiků 20 min. po odjezdu všech běžeckých kategorií – cca 9:15

Vyhlášení výsledků závodu – 14:00

Vyhlášení výsledků seriálu Stopa pro život 2017 bezprostředně po vyhlášení výsledků závodu

Ukončení závodu a akce – 17:00