Český tým nastoupil nakonec i s Petrou Novákovou, která si v úvodním sprintu mistrovství světa poranila již dvakrát operované rameno. Kromě Novákové dal reprezentační trenér Radim Duda důvěru Kateřině Smutné, Kateřině Berouškové a Barboře Havlíčkové.

Štafetu odstartovala Smutná, která svůj pětikilometrový úsek zvládla v čase 12:35.7 a Berouškové předávala na šestém místě s minutovou ztrátou na vedoucí Norky. Po druhém klasickém úseku Beroušková předávala štafetu Novákové na desáté příčce.

Petra si se svým úsekem volnou technikou poradila za patnáct minut na 20 sekund. Jako poslední do závodu nastoupila teprve šestnáctiletá Havlíčková, která tak po mistrovství světa juniorů zažila v letošní sezoně premiéru také na světovém šampionátu seniorů. Věkem ještě pořád dorostenka přebírala štafetu na jedenáctém místě a jedenáctá také dojela do cíle.

Z vítězství se podle očekávání radovaly reprezentantky Norska ve složení Maiken Caspersen Fallaová, Heidi Wengová, Astrid Uhrenholdt Jacobsenová a Marit Björgenová. O stříbrné medaile to byla bitva do posledních metrů. Nakonec druhé místo urvala štafeta Švédska ve složení Anna Haagová, Charlotte Kallaová, Ebba Anderssonová a Stina Nilsonová před finským kvartetem Aino-Kaisa Saarinenová, Kerttu Niskanenová, Laura Mononenová a Krista Pärmäkoskiová.