Počasí na víkend

Sobota

Neděle

Jizerské hory

Skvěle upravená lyžařská magistrála láká lyžaře v celé své délce od Bedřichova až po Jizerku. Včera byl silný vítr a i napadlo trochu čerstvého sněhu, dnes už nefouká.

Krkonoše

Na vrcholu Černé a Světlé hory panují stále výborné podmínky a tratě jsou pravidelně upravovány pro bruslení i klasiku 55km. Dá se stále vyjet i z Jánských Lázní. O víkendu se zde jede Krkonošská 70, takže na víkend budou tratě upraveny v plné délce od Černé hory po Špindlerův Mlýn. Čerstvě je také upravena trať ze Špindlerova Mlýna nahoru na Mísečky a závodní tratě na Mísečkách.

(foto: Černá hora)

Orlické hory

V Orlických horách nebylo upraveno za poslední dny vůbec nic, ale na vrcholcích, v okolí Velké Deštné, je stále dostatek sněhu.

Jeseníky

Z Ovčarny na Červenohorské sedlo je stále upraveno.

Beskydy

Tratě ve Velkých Karlovicích jsou nesjízdné a i na Pustevnách ubylo hodně sněhu, s velkou opatrností je sjízdná trasa Pustevny - Martiňák a trasa Pustevny - Radhošť. Rozhodně je třeba vzít staré lyže, o víkendu má být teplo a vypadá to na poslední lyžařský víkend.

Vysočiny

Lyžovat se dá pouze na 3,5 km kolečku ve Vysočina areně na umělém sněhu. V jednom stoupání je velké množství jehličí a nedá se tam jet.

Šumava

Na Šumavě dva dny sněžilo, takže je tam sněhu poměrně dost a podmínky jsou slušné z Kvildě směr Modrava. Trasa Nová Hůrka - jezero Laka a zpět je v perfektním stavu jak pro klasiku, tak i bruslení.

Krušné hory

Na Božím Daru vládnou stále skvělé lyžařské podmínky. Mezi Božím Darem a Horní Blatnou bylo včera upraveno velké množství stop. Stejně jako z Nejdku směrem na Přebuz.

Více na http://bilestopy.cz