Na šampionátu v Lahti zvítězila čtveřice Didrik Tönseth, Niklas Dyrhaug, Martin Johnsrud Sundby a Finn Haagen Krogh.

Rozhodující náskok pro Norsko získal na třetím úseku Sundby, který předal 18 sekund před Rusy. Krogh za sebou na posledním úseku udržel Sergeje Usťugova, který se v hlubokém rozbředlém sněhu přiblížil na pět sekund, ale více nezvládl. Rusové skončili druzí o 4,6 sekundy.

„Mít Usťugova v zádech je nejhorší věc, která se může stát. Byl to náročný boj, ale je o to skvělejší, že jsem to ustál. Vydal jsem se ze všech sil,“ řekl Krogh. „Bylo naprosto bláznivé to sledovat,“ řekl Sundby.

V boji o bronz uspěli díky Callemu Halfvarssonovi Švédové, a to i proto, že Fin Matti Heikkinen sto metrů před cílem ve finiši spadl.

Češi bojovali celý závod o umístění v desítce, ale Martin Jakš, se světovými šampionáty se loučící Lukáš Bauer, Michal Novák a Petr Knop skončili jedenáctí s odstupem pět a půl minuty za vítězi.

Jakš na prvním úseku doběhl devátý a Bauer posunul štafetu o místo dopředu. Novák jel na stejné pozici s Italy a Kazachy a ke Knopovi se v poslední části závodu přidal ještě Američan. Český lyžař ve finiši všem soupeřům podlehl.

Zdroj: http://sport.idnes.cz/…yzovani.aspx?…