Počasí na víkend

Sobota

Neděle

Jizerské hory

Stále skvělé podmínky panují v Jizerských horách. O víkendu bude upravena velká část magistrály. Dnes připadlo několik cm nového sněhu, sice je to mokrý sníh, ale víkendové noční teploty se budou pohybovat okolo bodu mrazu, což slibuje kvalitní lyžovačku. V Bedřichově bude 12.3. probíhat Den Jizerské magistrály, budou se půjčovat lyže a můžete si zazávodit o permanentku na celoroční parkování na Bedřichově.

Krkonoše

V Krkonoších panují stále vynikající podmínky. V týdnu přibylo opět několik centimetrů čerstvého sněhu.

Na Černé hoře, Světlé hoře a okolí je stále upravováno 55km běžeckých tratí, jak na bruslení, tak klasiku. Tratě na Černé hoře jsou upravováno téměř každý den.

Jistotou jsou také Mísečky jako nástupní místo pro lyžaře, kde se můžete vydat po závodních tratích, nebo z Harrachova Terexem na vrcholky Krkonoš, kde dnes připadl nový sníh.

Jeseníky

Krásné lyžařské podmínky hlásí Praděd a okolí. Sjízdná je také trasa Mravencovka - Alfrédova chata a zpět.

Beskydy

Na Pustevnách se dá lyžovat na některých úsecích, ale souvislou trať už nenajdete.

Vysočina

Přestože na dnešek připadl nový sníh, tak se dá lyžovat pouze ve Vysočina areně u Nového Města na Moravě, kde už se často propadají hůlky pod úroveň terénu.

Šumava

Trasa Modrava - Březník je kvalitní, ale na ostatních místech doporučujeme vzít horší lyže.

Krušné hory

Pořád se střídá teplejší oblevové počasí se srážkami sněhovými, a to ve vyšších polohách. Jedná se o mokrý sníh, který se pak po úpravě promíchává se starým hrubozrným a přeměňuje se. Poslední dvě noci napadlo 5 - 8 cm. Tratě budou na víkend najety, ale v nižších polohách už se na otevřených místech upravovat nedá, sníh tu rychle odtává. Přesto se dá slušně lyžovat hlavně v lesích a ve vyšších polohách v okolí Božího Daru. Na Božím Daru budou krajské závody - Karlíkův běh, v sobotu i v neděli na Jahodové louce.

Další tipy můžete získat, či sami přispět, na webových stránkách http://kamzasnehem.cz