Neobvyklý obrázek se divákům naskytl na startu mužů, kdy v elitě většina závodníků jela na namazaných lyžích. Těžký profil závodu a prašanové podmínky přiměly velkou část nejlepších, aby opět sáhli po rozbroušených lyžích na klasickou techniku.

Výborně si vedl Nor Petter Eliassen, který se sice roky specializuje na soupaž, ale všem ukázal, že klasickou techniku rozhodně nezapomněl a už po 10.km všem ujel. Do cíle si dojel pro suverénní vítězství 3 minuty před nestárnoucím Andersem Auklandem, který prokazuje ve svých 45 letech na severských závodech neuvěřitelnou formu. Třetí místo vybojoval další Nor, a to Simen Oestensen a pro čtvrté si dojel Lukáš Bauer. Skvělého výsledku dosáhl také Martin Jakš, který se dlouho pohyboval kolem 6. místa a nakonec dojel na 11. místě. Na 22. místě dojel Petr Novák a do nejlepší 30ky se vešel ještě Adam Fellner na 28. místě. Všichni zmínění čeští závodníci jeli klasickou technikou. Nejlepšími závodníky na soupaži byli na 5. místě Tord Asle Gjerdalen a na 6. Stian Hoelgaard.

(foto: Archiv Visma Ski Classics)

V ženách se odvážila na trať vyrazit soupaží pouze Britta Johansson Norgrenová a ostatní zvolili lyže s voskem. V čele si dlouhou dobu vyměňovaly vedení Japonka Masako Ishidaová a Polka Justyna Kowalczyková. Justyna pak udělala asi 10 km před cílem rozhodující nástup a dojela si pro vítězství. Japonka dojela druhá a Norka Astrid Slindová třetí. Naše Kateřina Smutná se dlouho držela na 4. příčce, ale těsně před cílem ji ještě předjela Norka Gjeitnesová. Kateřina drží celkově druhé místo, a i kdyby nestartovala příští týden na poslední závodu ve Finsku, tak druhou příčku udrží.

(foto: Archiv Visma Ski Classics)