Přestože se jednalo o poslední závod dlouhé a náročné sezóny, tak se finští pořadatelé rozhodli závodníky nešetřit a nachystali jim 67 km trať, kde nebylo o stoupání nouze, ale rovinatých částí bylo také dost. Proto všichni elitní závodníci, až na pár žen, opět sáhli po nerozbroušených lyžích a vyrazili na trať soupaží.

V ženách se brzy osamostatnila skupinka Kateřina Smutná (Team Santander), Britta Johansson Norgrenová (Lager 157) a Justyna Kowalczyková (Santander). Když ženy dojeli první muži, tak se Britta pokusila o atak a Kateřina s ní držela krok. Justyna však zaváhala a postupně začala ztrácet na spolupracující dvojici Kateřiny s Brittou cenné vteřiny, které narostly až do pěti minutového rozdílu. Na cílové pásce však byla o pár centimetrů rychlejší právě Kateřina, která stylově vyhrála první a poslední závod seriálu. Letos si připsala celkem sedm vítězství, tedy více než polovinu ze všech odjetých závodů.

Mužské pole bylo vyrovnanější. Pohromadě jelo asi 20 mužů, ale kvůli vysokému tempu se vedoucí skupinka postupně zmenšovala. Asi 12 km před cílem využil Petter Eliassen (Team Lease Plan) posledního náročného stoupání, kde všem ujel a svůj náskok až do cíle ještě navyšoval. O druhé místo bojovala asi 11ti členná skupina, kde nejrychlejší byl Andreas Nygaard (Santander) a za ním na třetí pozici Stian Hoelgaard (Team Lease Plan). Našim závodníkům se dnes moc nedařilo, na 30. místě dojel Petr Novák (Atlas Craft team), 34. Šrail (Team Pioneer Investments), 37. Bauer (Team Pioneer Investments), 38. Pavel Ondrášek (Atlas Craft team), 40. Adam Fellner (Team Pioneer Investments).