Už před sezonou Lukáš Bauer hlásil, že na letošním mistrovství světa pojede v reprezentační kombinéze naposledy a na olympiádě 2018 v Pchjongčchangu se představí maximálně v roli diváka. A totéž definitivně potvrdil i po sezoně. „Vstupoval jsem do zimy s tím, že bude mou poslední v reprezentaci. Moje rozhodnutí se nezměnilo, za reprezentaci už startovat neplánuji,“ uvedl devětatřicetiletý závodník.

Důvody proč už nebude reprezentovat Českou republiku ve Světovém poháru, na olympiádě a mistrovství světa přitom nejsou čistě jen výkonnostního charakteru. „Myslím, že na příští olympiádě bych mohl závodit docela se ctí, ale jde zejména o rodinu. Byla hodně bita mojí kariérou a už nechci, aby strádali kvůli plnění mých vzdušných cílů,“ vysvětlil Bauer.

Definitivně posledním Lukášovým individuálním závodem v reprezentační kombinéze byla tak únorová klasická patnáctka na mistrovství světa v Lahti, kde obsadil devatenácté místo. „V cíli jsem spokojený nebyl. Po závodě jsem se dvě a půl hodiny v dešti vyjížděl, abych si vyčistil hlavu. Jindy bych si mohl říct, že to příště napravím, ale teď už ne. Déle jsem se s tím srovnával,“ prozradil. Postupem času se mu to rozleželo v hlavě a teď už bere svůj poslední reprezentační závod pozitivně. „Myslím, že jsem se rozloučil se ctí a jsem spokojen,“ dodal.

Od běžeckého lyžování si však příliš neodpočine. Nadále plánuje jezdit v seriálu dálkových běhů Ski Classics a především jako správný manažer zajistit svůj Team Pioneer Investments. Už teď skládá soupisku na příští sezonu a snaží se sehnat posily. „Zajištění týmu je priorita. A když to půjde, chci závodit,“ zakončil.

Zdroj: http://www.czech-ski.com