Během několika dní by měl Arbitrážní sportovní tribunál umožnit dvou Rusům Legkovovi a Belovovi start na závodech. Další ruští sportovci však řešeni nebudou, to se týká Peťukova, Šapovalové a Vylegžanina. Švédský deník Expressen uvedl, že konec dopingového trestu Legkova a Belova by měl vypršet 31. října 2017, takže se budou moci zúčastnit Zimních olympijských her 2018 v PchjongČangu.

Trest byl těmto Rusům udělen na základě podezření z dopingu na ZOH v Soči 2014, kde měli zřejmě užívat vzácný plyn xenon, který však nebyl uveden na dopingové listině zakázaných látek, ale posléze se zjistilo, že tato látka má vliv na zvýšení výkonnosti. Vzhledem k tomu, že Rusové tvrdili, že jsou nevinní, WADA (Světová antidopingová federace) to viděla jinak. Nedostatečné důkazy však nemohou déle držet tyto závodníky mimo soutěže.

Legkov a Belov, kteří se připravují od května s ostatními sportovci, by měli být na začátku sezóny přítomni na Světovém poháru ve finské Ruce za předpokladu, že do té doby nebudou nalezeny oprávněné důkazy o užívání dopingových látek.

Záznam ze závodu 50 km volnou technikou ze Soči 2014:

https://www.youtube.com/watch?…