Aktivní dovolená s dobrou výbavou

V Alpách většinou napadne sníh dřív než všude jinde v Evropě. Proto můžete běžkařskou sezónu zahájit s předstihem. Alpská střediska si zároveň zakládají na perfektně upravených běžkařských tratích, což ocení nejeden nadšený běžkař. Na cestu si kromě pojištění do zahraničí nezapomeňte pořídit kvalitní běžkařskou výbavu. Můžete použít zateplené cyklistické kalhoty, funkční bundu a spodní prádlo, které dobře odvede pot a zároveň udrží teplo, a v neposlední řadě dobré lyže včetně hůlek. Pokud vám stačí běžné turistické běžky, měli byste koupit lyže, které jsou cca o 15–25 cm delší, než jste vy.

Ošetření v zahraničí bývá nákladné

Čeští lyžaři často při kratších cestách do zahraničí zapomínají na cestovní pojištění. Náklady na ošetření se přitom mohou vyšplhat na stovky tisíc, v horších případech i na miliony korun. Některá zranění totiž bývají komplikovaná, možná bude nutné podstoupit operaci a v nemocnici si můžete poležet i několik dní, nemluvě o převozu. Cestovní pojištění od ČSOB Pojišťovny si zařídíte během 2 minut, bude vás stát pouze pár korun na den, a přitom budete chráněni.

Nejlepší zahraniční lokality pro běžkaře

  • Jestli nechcete cestovat příliš daleko, vyzkoušejte rakouské Ramsau, kde najdete ty nejlepší běžecké tratě. Běžkařské trasy tam mají až 500 km. Vydejte se do ramsausko-schladmingského údolí mezi Dachsteinem a Nízkými Taury. Nebudete litovat. Za využívání běžkařských stop se tady platí podobné částky jako za klasické lyžování na sjezdovkách.
  • Velmi oblíbenou destinací je také slovenská Velká Fatra. Většina běžkařských tras vede skrz lesy, proto počítejte s tím, že si stopu budete muset prošlapávat. Zapotíte se tu, ale rozhodně to stojí za to.
  • Vyrazit můžete také do sousedního Německa. Kousek za hranicemi vás přivítá lyžařské středisko Mitterdorf. Perfektně připravené běžkařské trasy opět vedou lesem. Zatímco česká strana Šumavy je poměrně drsná, na německé straně najdete mírnější a celkově lepší podmínky pro běžkaře. Dokonce zde méně fouká a bývá tu teplejší počasí.

.