Výrobci prodávájí běžecké hole pro dospělé v délkách od 145 - 175 cm, většinou odstupňovaných po pěti centimetrech. Pokud potřebujete, není problém hůl zkrátit na potřebnou délku.

Dejte si ale pozor, výrobci udávají určité délky holí, ale mezi jednotlivými značkami se liší délka hole od košíčku k upnutí poutka do madla. Například u nejvyššího modelu hole značky Swix Triac je poutko upnuté v horní části madla, takže pokud je celková délka hole např. 160 cm, poutko je do madla upnuté na 159 cm. Většina značek mívá upnuté poutko do madla na 156 – 157 cm.

Jestliže chcete hůl zkrátit, nahřejte opatrně horkovzdušnou pistolí madlo, nebo ho můžete ponořit do horké vody (ideálně obalené v tužším igelitovém pytlíku, aby korkové madlo nebylo mokré a nepoškodilo se), ale v tomto případě pozor, abyste si korkové madlo nezničili při jeho sundávání. Někteří výrobci prodávají hole bez přilepeného madla, počítají s tím, že si budete tubus zkracovat. Je vhodné to ověřit, než vyrazíte na vyjížďku, aby se vám pak tubus neuvolňoval z madla. Po sundání madla zařízněte pilkou na železo potřebnou délku tubusu. Tubus zařezávejte opatrně, příliš na něj netlačte, aby se karbon neuštípnul. Nahřejte pistolí nebo zapalovačem tavnou tyčinku, naneste trochu lepidla na tubus, opatrně nahřejte lepidlo na tubusu a nasaďte správným směrem madlo zpět. Nikdy nezkracujte hůl od druhého konce, kde je košíček. Můžete mít potom problém nandat košíček zpět, protože tubus se postupně rozšiřuje.

Jednomu lyžaři může vyhovovat jiná délka holí než druhému, ale většinou by měla být délka klasických holí zhruba od země do podpaží, v případě holí na volnou techniku po bradu nebo ke rtům a délka holí na soupaž je dána podle pravidel FIS (Mezinárodní lyžařské federace), a to tak, že soupažová hůl může být dlouhá maximálně do 83 % výšky postavy. Byl to jeden z kroků, jak chtěla FIS eliminovat soupaž v závodech a znepříjemnit situaci závodníkům, kteří se rozhodli jet na lyžích bez vosku. Většina závodníků totiž preferovala delší hole na soupaž než byly klasické.

V tabulce si na základě výšky postavy můžete zvolit délku holí podle stylu nebo úrovně lyžařských schopností.