Jizerské hory

Z Bedřichova na Kristiánov jsou stopy projeté tak z poloviny, ale od Kristiánova je to perfektní jak na bruslení, tak na klasiku. Okolo Krásné Máří jako vždy není moc sněhu, ale nemusí se nikde přenášet. Ve sjezdu na Hřebínek je trochu vytáté místo, ale dá se mu vyhnout. Stopy byly dnes tvrdé, ledové. O víkendu bude určitě upraveno.


Jakuszyce

Perfektně upravené tratě.


Krkonoše

Přímo pohádkové podmínky jsou na Černé hoře v Krkonoších. Tratě jsou upravené už od Hoffmanových bud nahoru, kdo se nechce šplhat na lyžích nahoru, tak může využít lanovky (jedna jízda 180 Kč, zpáteční 220 Kč). Nahoře je upraven malý okruh a kolem Světlé hory, také je připravena trasa nad Pecí pod Sněžkou.

Perfektní lyžování je na Mísečkách, tratě upravené jak na klasiku, tak bruslení. Upraveny jak závodní okruhy, tak svážnice na Medvědín, Vodárenská, dále cesta na Zlaté Návrší a Labskou boudu.


Orlické hory

Na hřebenech leží okolo 50 cm prašanu. Obleva zde nebyla nijak výrazná, takže stále lehce sněžilo. Upravené stopy skútrem jsou nyní od Masarykovy chaty na Bukačku, Polomský kopec a Sedloňovský vrch. Nicméně na pátek 8.12. je slibována první úprava tras rolbou z Deštného. Rolba z Říček vyjela už v pondělí a upravila úsek Říčky - Mezivrší - Pěticestí - sedlo Pod Homolí - obě cesty (východní i západní svah). Sněhu je dostatek a navíc je slibována další vydatná sněhová nadílka. Aktuální stav úprav rolbami z Deštného, Orlického Záhoří, Říček a Čihalky je možné sledovat na http://destne.info/bezecketrate.


Vysočina

Ve Vysočina areně rozváží technický sníh, nyní se může jezdit na 3 km okruhu a postupně bude rozšířen na 4,5 km. Jsou připraveny stopy na klasiku i bruslení.


Šumava

Trasy upravené nad Železnou Rudou kolem Polomu. Z parkoviště Hůrecká silnice - Nad Pošťákem - na Dálnici - Zámecký les - podél hranice Pod Polomem - zatáčkou na Rudskou křižovatku, poté po Armádní, ale ta byla v druhé části rozježděná od dřevařů a nedala se sjet dolů (pěšky cca 1,5 km). Sněhu dost, nahoře i 50 cm.


Beskydy

Na Pustevnách napadlo minulý týden asi 25 cm sněhu. Na závodních tratích je rolbou upraven 5 km okruh na bruslení a bez obav lze použít i kvalitní lyže.


Krušné hory

Upravena je Ježíškova cesta na Božím Daru. Krásné lyžařské podmínky.


Předpověď počasí na víkend

Sobota

Neděle