Jizerské hory

Včera se přes sever Čech přehnala bouřka a sněhová vánice. Připadlo asi 20 cm sněhu. Rolba už ale tratě projíždí jak na klasiku, tak bruslení. Na víkend budou perfektní podmínky.


Jakuszyce

Na polské straně Jizerských hor také není o sníh nouzi. Krásně si tam zalyžujete. Je připraveno asi 40 km tratí.


Krkonoše

Černá hora

Opět krásné lyžování, včera byl vítr, ale už je klidněji. Upraveno je asi 22 km tratí jak na klasiku, tak bruslení.


Mísečky

Závodní tratě jsou upravené, včetně svážnice na Medvědín a výjezdu na Vrbatovu boudu.


Orlické hory

Po oblevě z pondělí na úterý ubylo asi 20 cm sněhu, takže na loukách okolo Deštného se začala objevovat tráva a na hřebenech je momentálně asi 20 - 30 cm. Včera na zmrzlý ledovatý podklad napadlo 5 cm prašanu a dnes také nachumelilo asi 5 cm. Fouká silný vítr, který by měl kvečeru ustat, na hřebenech vytváří závěje nebo naopak místa vyfoukaná na led. Strojová úprava není žádná, ale nového sněhu není moc, takže se dá poměrně dobře klasicky ve vlastní vyšlápnuté stopě a ani bruslení není špatné.

Rolba z Říček by měla o víkendu upravit trasu Říčky - Mezivrší - Pěticestí - Pod Homolí - Pěticestí - Říčky. Informace, zda bude upraveno i rolbou z Deštného ( trasa Luisino údolí - Jelenka - Velká Deštná - Šerlich - Vrchmezí - Šerlišský mlýn - Sedloňovský vrch - Deštné) zatím není, ale pokud rolba vyjede, zobrazí se to na: http://destne.info/bezecketrate/ .


Jeseníky

Každý den upravována trasa Ovčárna - Praděd - Švýcárna - Červenohorské sedlo - Vřesová studánka a tratě u Kurzovní chaty. Rolba bude vyjíždět, pokud nebude foukat a sněžit.


Vysočina

Prodloužen okruh na závodních tratích ve Vysočina areně na 4 km. Na loukách během týdne sníh úplně roztál, dnes napadlo, ale pouze 5 cm nového sněhu.


Šumava

Upravena trasa Kvilda - Horská Kvilda - směr Zhůří. U Kvildy je ještě projetý okruh kolem hory Lapka. Jinak dalšími směry jsou asi jen stopy od turistů.

(Foto: Na Šumavě napadl nový sníh)


Krušné hory - Boží dar

Pro lyžaře se připravuje trasa Boží Dar - Plešivec a zpět, na Ježíškově okruhu stopa upravená jak na klasiku, tak i skate. Od rozcestí pod Špičákem na Plešivec je vyšlapaná turistická stopa od lyžařů, hospoda v provozu. V lese leží asi 50 cm sněhu, určitě to je na dobré lyže.


Počasí - sobota


Počasí - neděle

Aktuální úpravu stop můžete sledovat na:

http://bilestopy.cz