Polské stopy jsou dobře upravené, široké a na rozdíl od některých „profláklých” míst v Čechách, zde nejsou davy lyžařů. Navíc díky skvělým klimatickým podmínkám a vysoko položeným terénům je zde předpoklad velkého množství sněhu.

Všechny trasy tvoří okruh ve tvaru jetelového listu a jsou vzájemně propojeny, díky čemuž lze trasy mezi sebou libovolně kombinovat a přizpůsobit si je vlastním potřebám. Oblast je propojena s českou částí Jizerských hor, hraničním přechodem mezi Jizerkou a Orle.

Pro méně zdatné lyžaře a rodiny s dětmi je ideální krátká, široká a velmi dobře značená trasa z Jakuszyc do hospůdky Orle (cca 5 km), kde si můžete dát některou z místních specialit a ohřát se u plápolajícího ohně.

Mnozí návštěvníci nevědí, že pouhých 30 kilometrů od Jakuzsyc jsou lázně Cieplice s přírodními termálními prameny. Tamní vnitřní a vnější bazény napájí termální voda (v rozmezí 27-36 °C), jež je čerpaná z hloubky cca 1800 metrů pod zemí. Jde o vodu slabě mineralizovanou, fluoridově – křemičitou. Součástí komplexu je i oddělení SPA terapií (sauny, ledová jeskyně, masáže) a také restaurace či kavárna.

Jakuzsyce nabízí kouzelnou krajinu a možnost kombinace běžeckého lyžování s relaxem.

Pokud se nechcete o nic starat, rádi si dáte svařené víno, pivo nebo třeba slivovici, můžete vyrazit s cestovní agenturou SportMart Travel.

Za pouhých 450 Kč vás dopraví do běžkařského areálu včetně odpoledního převozu do termálních lázní. Kromě služby delegáta obdržíte veškeré informace, mapy a také drobné občerstvení.

A cestou v autobuse budet mít k dispozici aktuální vydání časopisu NORDIC.

Nejbližší termín je 6. ledna 2018 a přihlašovat se můžete na stránkách zde: http://www.sportmart.cz/…kuszyce-2018