Jizerské hory

Stále okolo 50 - 60 cm sněhu. Skvělé podmínky na klasiku i bruslení.

Jakuszyce a pravidelná úprava tratí určitě nikoho nezklame.

Lyžovat se dá krásně i v areálu jabloneckých Břízek, které je vhodné i pro noční lyžaře. Každý den svítí až do 22:00.


Orlické hory

V týdnu rolba upravila z Deštného standardní trasu přes Luisino údolí na Velkou Deštnou, Šerlich, Vrchmezí, Šerlišský Mlýn a zpět do Deštného. Podmínky jsou přímo perfektní na klasiku i bruslení, jen na začátku tras, na louce v Deštném, se místy ve vyryté stopě objeví trochu hlíny z krtinců. Další upravený okruh je z Orlického Záhoří na Jelenku a sedlo Pod Homolí. Opět se nezobrazuje na mapě, ale projeto je. Rolba z Říček neupravovala, takže ze sedla Pod Homolí směr Pěticestí a Mezivrší je jen prošlápnutá stopa. Přímo v Deštném je ještě skútrem upraven 4 km okruh na závodních tratích Wikov Ski Skuhrov, ale stopy nejsou tak tvrdé, jako od rolby, na bruslení se to místy boří a asi na 4 místech prosakuje do stopy voda.


Vysočina

Na Vysočině se opět může lyžovat pouze na závodních tratích ve Vysočina areně, kde jsou kvalitně upravené tratě každý den. Nevýhodou je pouze zákaz vstupu na tratě v době tréninku lyžařů. Více informací o časovém rozpisu a pohled na tratě z webkamery najdete zde:

http://www.vysocina-arena.cz/…-12-414.html


Šumava

Nové Hutě - Pláně včera sice rolba upravila bez stop na klasiku, přesto to hodně pomohlo i klasikům, předtím totiž byla trať úplně zafoukaná. Na Nových Hutích nedojela až k parkovišti. Z Plání na stadion a závodní tratě na Zadově jsou také upraveny. Podobně nebo ještě víc pro klasiky pěkný (a pro bruslaře ještě víc nevhodný) je i okruh po hřebeni přes Přilbu a pak zpátky na Pláně - lesní část, krátký úsek po loukách je dost zafoukaný a po stopách na klasiku ani památky. Z Nových Hutí od parkoviště směrem Borová Lada zafoukané.


Krušné hory

Okolo Božího Daru i na německé straně skoro vše najeto, i přes probíhající oblevu.

Včera vyčistili rolbaři z TJ RADON a z Jeleního vrchu Petrlíkovu cestu od popadaných stromů. Může se upravovat...

Také vyznačené trasy v okolí Jelení, Nových Hamrů, Chaloupek a Vysoké Pece mohou být od 20/12/2017 (po přerušení odvozu dřeva) upravovány pro běžkaře. Úprava tras Jelení - Rolava a Vysoká Pec - Vysoká Jedle - elektrovod u Valešky proběhla již během středy, ostatní trasy budou upraveny postupně v závislosti na aktuálních podmínkách.


Počasí - sobota


Počasí - neděle

Aktuální úpravu tratí můžete sledovat na:

http://bilestopy.cz/cs