Val di Fiemme

Údolí Val di Fiemme je rájem pro běžkaře všech úrovní. Nabízí celkem tři areály, Marcialongu, Passo Lavaze a osvětlené Lago di Tesaro. Běžecká stopa Marcialonga je dlouhá celých 70 kilometrů a díky tomu často hostí světové závody. Otevírá se poslední lednovou neděli, takže je k dispozici během hlavní zimní sezóny.

O stopy ve středisku Passo Lavaze se stará tým profesionálů a skýtá celkem 80 kilometrů čistých tras. A pokud máte ještě energii na večerní/noční lyžování 18kilometrové Lago di Tesaro vám umožní si jízdu užít i za tmy.


Livigno

Livigno je díky své poloze mezi Čechy velmi populárním rodinným střediskem pro sjezdové lyžování. Nabízí přitom ale také příjemné běžkařské trasy v poměrně vysoké nadmořské výšce. Vzhledem k jejich neveliké délce jsou vhodné spíš jako doplněk ke sjezdovkám, ale dobře poslouží i k tréninku. Na výběr je mezi modrým okruhem, který je nejdelší, o něco náročnějším okruhem, jenž se napojuje na modrý, a osm a půlkilometrovým červeným okruhem nabízejícím prudší výstupy i klesání.


Seiser Alm

Oblíbené jihotyrolské středisko Seiser Alm má poněkud odlišný ráz než předchozí dva areály. Kromě rodinné atmosféry na sjezdovkách nabízí celkem 80 kilometrů perfektně upravovaných běžkařských stop, které se rozkládají na louce o 57 kilometrech čtverečních.

Trasy jsou rozdělené stejně jako na sjezdovkách na modré, červené a černé a lze je různými způsoby nakombinovat. Funguje zde podobně jako ve většině italských běžkařských center placený skipas, který je nicméně samozřejmě levnější než klasická permanentka na sjezdovky.


Flexibilní cestovní pojištění

Jste rozhodnuti dát letos šanci i běžkám? Nezapomeňte si přibalit také cestovní pojištění. A tentokrát takové, které pokryje adekvátní rizika a u kterého nemusíte platit nic navíc. Pojišťovna ERV se specializuje na jednorázové i celoroční cestovní pojištění a na jeho personalizaci. Sjednejte si během chvilky například aktuální pojištění Sbaleno Na lyže, stáhněte si aplikaci Moje Evropská a mějte všechny dokumenty, údaje a tísňové kontakty stále u sebe.