Jizerské hory

Asi 20 cm nového sněhu napadlo v Jizerských horách i v Jakuszycích. Trochu horší podmínky jsou na Krásné Máří, kde je na několika místech nahazovaný sníh, ale hole se na asfalt vůbec nepropadnou, takže se nemusíte bát, že byste si lyže nebo hole zničili. Zítra večer a pozítří v Jizerkách startuje noční závod Ski-tour od 19:00, takže v okruhu od Bedřichova až po Knajpu, Krásnou Máří a Hřebínek bude navečer plno lyžařů.Krkonoše

Na Černé hoře je asi metr sněhu, za poslední dny připadlo hodně nového, takže se stopy trochu boří. Je upraveno asi 50 km tratí na obě techniky.

(Foto: Černá hora)


Ve Vrchlabí je otevřen 1,5 km osvětlený okruh, kde jsou připraveny tratě na obě techniky, je to na dobré lyže.

V Kněžicích u Vrchlabí je upravován asi 5 km okruh.

(Foto: Kněžice, z minulého týdne)


V Trutnově se zatím lyžovat nedá, prakticky nikde.

Na Mísečkách napadlo asi 20 cm hutného nového sněhu, ale rolby dnes nevyjely.


Orlické hory

Úprava tratí proběhne zítra. Včera připadlo dole v Deštném asi 15 cm nového sněhu, který je nyní hodně mokrý a těžký. Zhruba od 800 m nad mořem je to ale výrazně lepší. Na hřebenech je okolo 20 cm nového sněhu a teplota se pohybuje těsně pod 0 °C, takže je to klasické "mejdlo". Vzhledem k tomu, že poslední strojová úprava proběhla 30. 12., tak pro bruslaře jsou podmínky špatné, na klasiku je po hřebenech prošlápnutá relativně dobrá stopa, jen hůlky se boří do hlubokého sněhu. Nicméně během pátku by měla být hřebenová trasa včetně sjezdů do Říček, Orlického Záhoří a Deštného opět upravena rolbami. Nejaktuálnější info o úpravě na:

https://www.destne.info/bezecketrate/


Jeseníky

Na Pradědu a v jeho okolí je asi metr sněhu, rolba tamní tratě dnes projížděla. Včera se přes hřebeny přehnal silný vítr, dnes už to bylo klidnější.

Videozáznam včerejších nepříznivých podmínek na Pradědu:

https://bezky.net/…moc-priznive


Vysočina

Sice napadl také nový sníh, ale při oblevě ho zlikvidoval déšť. Stále se dá lyžovat ve Vysočina areně, ale louky jsou holé, bez sněhu.


Šumava

Stále ve vyšších polohách chumelí. Včera byla upravena trasa Zlatá Studna až Kvilda. V lesních úsecích je stopa tvrdá a neboří se.


Krušné hory

Střídají se dešťové srážky se sněhovými, sníh spíš ale ubývá, než přibývá. Radon arena je pravidelně upravována a také tratě v okolních lesích (Vysoká Pec, Rudné, Nové Hamry). Opět lesáci začali s těžbou po kalamitě, takže je pro úpravu tratí omezený přístup. Na německé Kammloipe a v okolí Božího Daru se také pravidelně upravuje. Dnes večer proběhne úprava: Cínovec - Vitiška + malý okruh ze silnice, nájezd na okruh bude z rozcestí U Vojáka. Rolba z Jelení dnes nevyjíždí.

Aktuální stav úpravy tratí v ČR můžete sledovat na stránkách:

http://bilestopy.cz/cs


Předpověď počasí na sobotu

Přepověd počasí na neděli