Jizerské hory

Sněhu je dostatek, akorát místy je pod smrky ve stopě spadané jehličí. Málo sněhu je opět v okolí Krásné Máří. Pan Mizera jezdí se sáněmi a ručně nahazuje špatná místa, tímto bychom mu chtěli poděkovat za jeho každoroční snahu. Ideální podmínky jsou z nástupního místa z Jizerky.

Zpráva Jizerské o.p.s.

Úprava z Jizerky byla zahájena v odpoledních hodinách. Z Bedřichova vyrazí rolby večer. Upravíme v maximálním možném rozsahu - dle sněhových podmínek v jednotlivých úsecích bude úprava provedena dle uvážení rolbaře přímo v každé lokalitě. Skutečný rozsah úpravy bude na stránky doplněn zítra během dopoledne, případně ho lze jako doposud najít na mapových serverech dostupných proklikem ikon v krajních sloupcích stránek. Tato úprava - pokud nenasněží - bude pro tento víkend poslední. Pokud by se podmínky změnily a rolby mohly vyrazit v příštích dvou dnech znovu, budeme o tom znovu informovat.

Krkonoše

Na vrcholcích Krkonoš neodtál žádný sníh, je tam stále kolem 0°C, takže pořád jsou tam metrové závěje. Na Černé hoře je upraveno 55 km tratí pro oba styly. V nižších partiích je sněhu trochu méně a je mokrý. Tratě na Mísečkách jsou dobré, ale směr Rovinka a Benecko jsou zasypané jehličím. Z Harrachova se dá jet i po krkonošskē magistrále přes Krakonošovu snídani. V nižších polohách je vlhký sníh, ale s pevným podkladem. Je tam hodně jehličí, místy ledové plotny.

Orlické hory

Nástup do stop je možný pouze z výše položených míst, tedy Šerlišský mlýn, Luisino údolí nebo sedlo na Šerlichu, z Deštného se musí pěšky až k lesu, pak už to jde, nicméně lepší lyžování je až na hřebenech. I tam je již několik vytátých míst (na Pruském rohu, Malé Deštné, před Velkou Deštnou), ale bez problémů se dají objet. Stopy jsou momentálně spíš ledovaté, v lesních úsecích okolo Bukačky a Sedloňovského vrchu je hodně špíny. Úprava hřebenové trasy by měla proběhnout opět v pátek, minimálně rolbami z Deštného a Říček.

Vysočina

V úterý sice napadlo asi 5 cm sněhu, ale lyžovat se dá opět pouze ve Vysočina areně. Bohužel ale jen závodníci, pro veřejnost je do odvolání vyhlášen zákaz vstupu na tratě.

http://www.vysocina-arena.cz/…dna-418.html

Aktuální úpravu tratí po celé ČR můžete sledovat zde:

http://bilestopy.cz/cs