První závod STRABAG Ve stopě Zlaté lyže se jede v sobotu 20. ledna v Novém Městě na Moravě a pořadatelé zvou všechny milovníky běžeckého lyžování na start. Ačkoliv české hory trápí nedostatek a mnohdy i absence sněhu na běžeckých tratí, ve Stopě a Ve stopě Zlaté lyže je jisté, že se pojede, a s účastí proto nemusíte váhat! Horkou novinkou letošního ročníku je hned zahajovací akce, první novodobý ročník lyžařské akce Ve stopě Zlaté lyže. V roce 2018 se uskuteční 80. ročník jednoho z nejvěhlasnějších závodů v České republice – Zlatá lyže, který se pojede ve Vysočina Areně jako součást MČR v běhu na lyžích. Pořadatelé z SK Nové Město na Moravě ve spolupráci s organizátory seriálu Stopa pro život se při této příležitosti rozhodli oživit tradici lyžařských maratonských závodů pro veřejnost, který na Zlatou lyži v minulosti tradičně navazoval, a pod hlavičkou Stopy pro život akci znovu zorganizovat. V současné době pořadatele trápí nadprůměrné teploty a po oblevě malé množství sněhu, ale díky skvělému technickému zázemí a vybavení Vysočina Areny mohou každopádně závodníci bez problémů počítat s „náhradní“ variantou závodu po upravených bílých okruzích v okolí novoměstské Areny, stejně jako závodníci Zlaté lyže. Pokud přijde ochlazení a napadne dostatek sněhu, mohou se účastníci těšit na plnohodnotný klasický lauf Vysočinou, s distancemi 14, 24 a 50 km.


Aktuální program akce STRABAG Ve stopě Zlaté lyže 20. 1. 2018, Vysočina Arena:

9:30 – dětské závody klasickou technikou s hromadným startem

11:00 – hromadný start závodu na 8 km klasicky

12:30 – hromadný start na 15 km klasicky

16:00 - intervalový start po 15´´ za umělého osvětlení na trasu 8 km volně

17:00 – intervalový start po 15´´ za umělého osvětlení na závod 15 km volně


Krásné sportovní prostředí s výborným zázemím, skvělé služby seriálu, profesionální organizace a dobře připravené stopy, to vše můžete očekávat v Novém Městě na Moravě. Navíc je přichystaný nabitý doprovodný program. Kromě dětských závodů, nesoutěžní open vyjížďky po okolí se zkušeným instruktorem i odborníkem na legraci ve stopě Viky Cabadejem, je připravená škola lyžování pro děti i dospělé, nebo moderovaná prohlídka stadionu, který pravidelně hostí nejdůležitější světové sportovní podniky nejen v běžeckém lyžování, ale také v biatlonu a na horských kolech. Další atraktivní náplní pro celou rodinu bude také možnost vyzkoušet si střelbu na biatlonové střelnici pod vedením novoměstských trenérů.


Registrace do závodů je možná on-line do 17. 1. na www.stopaprozivot.cz nebo přímo na místě v předvečer akce (16:00 – 18:00) a v sobotu od 8:30 do 10:30. Součástí startovného, kromě vynikajících služeb v zázemí akce i na trati závodu, je dárek – sportovní doplněk (čepička, čelenka nebo multifunkční šátek) od hlavního partnera seriálu, společnosti Lawi.

Přijeďte otevřít letošní sérii závodů Stopy pro život do Nového Města na Moravě s kamarády nebo s celou rodinou!. Sníh pro vás máme 100 % zajištěný.

Více informací o závodě a seriálu na www.stopaprozivot.cz