V lednu zatím zaznamenává Vltava Fund Craft Team skvělé výsledky. Fabián Štoček, letošní nová posila, se s nasazením zúčastnil China Tour de Ski a v celkovém hodnocení skončil na druhém místě. V pěti závodech stál třikrát na stupních vítězů a jen malé zaváhaní v posledním sprintu připravilo nejmladšího člena týmu o celkové vítězství.


(Foto: Fabián Štoček na Čínském Vasově běhu)


I na evropské půdě se Vltava Fund Craft Teamu zatím velmi daří. První víkend v měsíci vyhrál Jiří Ročárek oba dva závody bedřichovského Night Light Marathonu. O týden později bodoval Vltava Fund Craft Team v rakouském Seefeldu na Kaiser Maximilian Laufu, prvním závodě Visma Ski Classics v roce 2018. Petr Novák se zde umístil na 21. místě, což byl nejlepší český výsledek. Jiří Ročárek se dojel na místě 32. a Pavel Ondrášek na 36. Na 15. místě dojela v ženském závodě Emilia Romanowiczová.


(Foto: Petr Novák nejlepším z Čechů v Seefeldu)


V nastávajících měsících čekají závodníky náročné dny. Na start La Diagonely ve Švýcarsku se postaví Jiří Ročárek, Pavel Ondrášek, Fabián Štoček a Emilia Romanowiczová. Petr Novák vynechává a soustředí se na další závod, Marcialongu v italském Trentinu, do kterého by se měla zapojit i jediná Češka týmu, Karolína Bícová.


 

(Foto: Nová posila týmu polská závodnice Emilia Romanowiczová)


Kromě seriálu Visma Ski Classics se barvy Vltava Fund Craft Teamu objeví i na závodech české Stopy pro život, kterou chce absolvovat Jakub Pšenička. Největším vrcholem sezóny pak bude pro celý tým Jizerská 50, na kterou se všichni členové týmu už velmi těší.


(Foto: Pavel Ondrášek vaří)