Před víkendem bude upraveno velké množství tras po celé republice, které nejsme schopni ani vypsat. Sledujte například webové stránky http://bilestopy.cz/cs, kde můžete najít aktuální stav běžeckých tratí na území ČR. Máme pro vás pár informací od našich zpravodajů a hlavně fotky, které vás na zimní radovánky naladí.


Jizerské hory

Úžasné sněhové podmínky. Téměř metr sněhové pokrývky.


Krkonoše

Na Černé hoře je už třetí den chumelenice, tak moc rolby nevyjížděly, ale o víkendu by mělo být projeto vše, tedy 50 km na Černé hoře a v jejím okolí. Na vrcholcích leží asi 130 cm sněhu.Orlické hory

V Deštném je momentálně cca 30 cm nového sněhu. Na hřebenech se celková sněhová vrstva pohybuje okolo 60 - 70 cm. Stopy budou strojově upraveny opět na víkend v průběhu pátku. Díky nové sněhové nadílce jsou sjízdné už z nižších partií. Od 18. 1. je také v provozu osvětlený okruh v Orlickém Záhoří. Vzhledem k prašanu bude pro bruslení měkčí podklad, ale podmínky na klasiku jsou perfektní. Sledování úpravy tras pro běžkaře: https://www.destne.info/bezecketrate/


Vysočina

Během posledních dvou dní napadlo asi 40 cm nového sněhu. Lyžovat se stále dá na závodních tratích ve Vysočina areně. Hodiny pro veřejnost můžete sledovat zde: http://www.vysocina-arena.cz/cz/ V sobotu se ve Vysočina areně pojede prolog Stopy pro život.

Zítra poprvé vyjedou rolby i na louky. O úpravě budou informovat i zmíněné webové stránky.


Šumava

O víkendu se v Kašperských horách uskuteční druhý závod Ski-tour.


Krušné hory

V Krušných horách připadlo půl metru nového sněhu. Dnes byla upravena Nejdecká strana směr na Vysokou Pec. Upraveno i v Nových Hamrech a na Božím Daru. Je možné, že ale na otevřených místech budou opět stopy zaváté. Na Jahodové louce budou o víkendu závody Českého poháru žactva a dorostu.


Předpověď počasí na sobotu


Předpověď počasí na neděli