Prvním letošním závodem byl Kaiser Maximilian Lauf v Seefeldu. Tam vás ale dost kosily nemoci… Jak zasáhly do vašich plánů, a jak jste nakonec spokojený s výsledky členů týmu, kteří závod absolvovaly?

Zasáhlo nás to hodně, neboť se snažíme na závody jet vždy se dvěma muži a jednou ženou v top formě. Další závodníky bereme na nabrání zkušeností nebo na rozzávodění se. V Seefeldu nám zbyla den před závodem, kdy už s tím nešlo nic dělat, polonemocná Zuzka Kocumová a osamocený poprvé závodící Pavel Janeček s veteránem Jendou Svobodou. S jejich výsledky jsem vzhledem k danému stavu spokojen nad míru. Méně už ale s bodovým ziskem, protože jsme už dávno mohli být na devátém místě v týmech.

Poprvé se letos ve stopě objevila ve vašich barvách Zuzana Kocumová. Jak moc se zapojí do aktuálního ročníku Ski Classics?

Zuzka za nás závodila už loni, letos by se měla ukázat ještě na Marcialonze, Jizerské 50 a Birkebeinerennetu.

Zatímco v Seefldu absentoval nemocný Stanisav Řezáč, na La Diagonelu už se dal dohromady a předvedl nejlepší český výsledek v závodě mužů, když dojel na 16. místě. Ve Švýcarsku už tedy byl v pohodě? A co vy říkáte na jeho výsledek?

Standa byl ve středu poprvé na lyžích a jeho forma ještě určitě nebyla ideální. Tréninkový výpadek je znát a stejně tak oslabení po prodělané nemoci. Odešla hlavně síla a schopnost kvalitně dýchat, což bylo v tak vysoké nadmořské výšce rozhodující. I tak ale zajel vynikající výsledek a udělal nám všem velkou radost.Jak jste byl celkově spokojený s výsledky týmu v posledním závodě?

Dá se to říct jedním slovem – velmi! Jen byla škoda u Vaška Sedláčka, že nešťastně zlomil ve špatný moment hůl. Určitě by jinak jel ve skupině s Jirkou Pliskou okolo 30. místa.

Aktuální závodní pasáž je hodně náročná, jedou se 4 závody ve 4 týdnech. Jak těžké období to pro váš tým je?

Víc, než se zdá. A to nejen pro závodníky, ale i pro servisní tým. Jezdíme domů na tři dny v týdnu, kdy musíme zařídit spousty věcí. Kromě Standy si na to navíc všichni závodníci i členové servisu vybíráme dovolenou. Je to měsíc v kuse a až to skončí, tak nás čeká Jizerská 50. Síly budou rychle ubývat.

Jizerská 50 se jede už za měsíc. Jak se těší na tenhle svátek Silvini Madshus Team a chystáte nějakou speciální přípravu?

Těšíme se samozřejmě hodně, je to jeden z vrcholů roku – na domácí trati před domácími fanoušky. Speciální příprava čeká hlavně servis, závodníci budou mít za úkol především dobře zregenerovat a odpočinout si po čtyřech týdnech pekla v Alpách.Teď vás čekají další dva ze čtyř alpských závodů – Marcialonga a Toblach-Cortina. V jakém složení a s jakými ambicemi na ně pojedete?

Na Marcialongu z eliťáků pojede Zuzka Kocumová, Standa Řezáč, Jirka Pliska a Honza Svoboda. Ambice máme být v ženách do 20, v mužích jednoho do 30 a druhého do 40. Přeci jenom je Marča trochu jiná liga… Do Toblachu pojede jen Standa s Jirkou a Šárka Vyštejnová. Budou se tam snažit vylepšit svoje pozice z La Diagonely a loňského roku.

Prozradíte, jak vypadá výživa závodníků Silvini Madshus Teamu na Ski Classics?

Ráno snídáme Enervit PRE Sport spolu s magnéziem. Během závodu nechybí ionťák a energetické koncentráty Enervitene Sport Competition. Po závodě pak okamžitě následuje proteinová tyčka a regenerační nápoj Enervit R2 Sport.

Sezona začala i v rámci českých seriálů, kde jezdí další členové vašeho týmu. Kterých závodů se zúčastnili a jak hodnotíte vstup do sezony v domácím prostředí?

Jeli jsme ve velkém a hodně úspěšně Bedřichovský Nightlight Maraton a poté méně úspěšně Kašperskou 30. Také jsme dali úvodní závod Stopy pro život v Novém Městě na Moravě. Závodů je spousta, závodníků a servismanů málo, takže není úplně jednoduché plně zajišťovat všechny soutěže.