Další zajímavé produkty jsou vyvíjené ze závodního programu, ale s ohledem na běžného uživatele.

Jako příklad produktu, který čerpá ze závodního programu, ale bere ohledy na běžné uživatele, jsou lyže RS Skate. To nejpodstatnější – nejrychlejší a nejkvalitnější skluznici G5 – si berou ze závodních lyží, k ní přidávají mírné vykrojení a karbonové výztuhy vedoucí od špičky až po patku, aby zajistily výbornou stabilitu a zrychlení. Díky jádru vyztuženému karbonem se model RS Skate může chlubit nízkou hmotností a celkově mimořádně příznivým pocitem z jízdy.

I běžkařské karbonové boty RS Vitane určené dámám čerpají své technologie z nejvyšších řad. Jejich základní konstrukci tvoří karbon, který je aplikován i na kloubové výztuze, aby fixace kotníku byla nekompromisní. Důraz je ale kladen i na celkové pohodlí, k němuž přispívá například jednoduché dotahování „Quicklace“ a komfort usazení nohy v botě „ my custom fit“.

Oblečení na běžky

Salomon nejsou jen boty a lyže, ale i oblečení. A to doslova od hlavy až k patě nehledě na to, jste-li závodníky, nebo se jen rádi projíždíte přírodou. I zde se technologie ze Světového poháru přesouvají také k produktům pro běžné uživatele, kteří chtějí sportovat v chladných zimních měsících v oblečení, jež jim přinese maximální tepelný komfort a celkové pohodlí.