Jizerské hory

Skvělé lyžařské podmínky nabízí Jizerské hory i Jakuszyce. Dnes po ránu je sníh přituhlý a rychlý. Jediné místo, kde se musí přenášet, je opět u Krásné Máří. Na Jizerské ops. uvedli před třemi dny informaci, že se dnes rozhodne, zda se budou tratě kvůli oblevě upravovat. Sledujte jejich web s aktuálními informacemi:

http://www.jizerskaops.cz/


Krkonoše

Tratě na Mísečkách byly dnes upraveny. Také spojnice přes Bedřichov směrem na Špindlerův Mlýn. Ostatní trasy směrem na Benecko jsou již několik dní neupravené.

Černá hora a její okolí nabízí 55 km upravených tratí. Sněhu je dostatek, na vrcholu až 150 cm přírodního.


Ve Vrchlabí jsou upravené závodní tratě, kde můžete lyžovat i večer díky umělému osvětlení.


Orlické hory

Přes mírné oteplení jsou zde podmínky stále dobré. Mokrý sníh přes noc zmrzl a ve stínu vydržel zmrzlý i přes den, takže stopy jsou velmi rychlé. Úprava rolbami proběhne dnes. Nástup je stále možný i v nižších místech např. v Deštném, ve Zdobnici, Rokytnici, na Čihalce nebo v Sedloňově. Upravena je také trasa po polské straně z Vrchmezí na Šerlich. Začínající lyžaři mohou využít krátké okruhy na okraji Deštného.

Pravidelně - téměř denně, je upravován osvětlený okruh v Orlickém Záhoří. Další možnost večerního lyžování s umělým osvětlením až do 21:00 je v polském biatlonovém areálu Duszniki arena, cca 18 km od Deštného. Vstup i parkování je zdarma.

V Deštném a okolí probíhá od úterý až do soboty závod psích spřežení Šediváčkův long a jeho trasa se na některých místech shoduje s upravovanými stopami. Stopa na klasiku po stranách většinou zůstává, ale bruslaři mohou mít ve stopě rýhy od saní a psí exkrementy. Je to zejména v úseku Deštné - Sedloňovský vrch, Bukačka, sedlo na Šerlichu a v okolí Luisina údolí.


Beskydy

Na Pustevnách je upraveno okolo 25 km tratí na klasickou techniku. Stopa je všude pěkná a pevná a je možné použít i lepší lyže. Na okruhu "Kolem Zmrzlého" je potřeba v nejníže položené části dávat pozor na občasné nečistoty a kamínky. Jedná se o úsek cca. 2km dlouhý. Trasa z Pusteven na Martinák není upravená celá, ale asi jen do poloviny.


Vysočina

Obleva zřejmě brzy sníh z luk zlikviduje, ale stále je možné vyrazit z Vysočina areny směrem na Tři Studně, Fryšavu a Kadov... O víkendu bude ve Vysočina areně juniorský IBU cup, takže bude vstup na závodní tratě pro veřejnost zakázán.


Šumava

Pěkná je trasa Modrava - Filipova Huť - Horská Kvilda - Kvilda - Filipova Huť -Lovčí skála - Černohorská nádrž - Modrava. Ráno stopy zledovatělé (pod stromy měkké). Včera byl po poledni sníh mokrý a kašovitý (zejména na loukách kolem Kvildy a F. Huti), někde stopy trochu znečištěné (Březová hora), nicméně najdou se stále pěkné úseky.


Krušné hory

I zde zasáhla v týdnu obleva, ale sněhu stále dost. Na Božím Daru a jeho okolí bude na víkend upraveno vše. Do lesů se po kalamitě už také může na všech místech.


Předpověď počasí na sobotu


Předpověď počasí na neděli

Aktuální přehled o úpravě stop sledujte na:

http://bilestopy.cz/cs