Nemám rád komerční články, a předem upozorňuji, že jako strůjce projektu nejsem nezaujatý. Přesto se budu snažit o nezávislý pohled běžkařského instruktora, respektive co nás k myšlence přivedlo. K nadpisu: Je možná výuka na běžkách online? Osobně si myslím, že celá výuka online možná není.

Respektive čas na pinkání videí či emailů tam a zpět bude příliš dlouhý a bude to pro obě strany mnohem náročnější, než se domluvit 2x za rok na jednodenní „offline“ výuce. Uvažoval jsem i o možnosti „live“ koučování na dálku, ale napadá mě příliš mnoho možných potíží s přírodními podmínkami či technikou.

Jako zakladatel Nordic Academy (www.nordicacademy.cz) s 10letou tradicí „mi pod rukama“ prošly stovky, možná tisíce nadšených běžkařů. Nejsnazší je učit začátečníky. Postavíte je všechny na startovní čáru metodiky a jedete tempem nejpomalejšího žáka. Rozeznat a oddělit talentované či pokročilejší studenty se zdálo jako největší výzva, nicméně v praxi se ukázalo pro zkušeného instruktora otázkou několika vteřin s překvapivě vysokou úspěšností. Učit pokročilejší bývá záludnější, jelikož každého může brzdit jiná příčina, tím se značně liší i vhodná cvičení.

Ideálně by měl mít každý pokročilý svého vlastního instruktora, a také obvykle stačí pouhé 1-2 hodiny výuky, a nadále je nutné spíše „přepsaný“ pohyb paměťově upevnit. To je organizačně i ekonomicky značně neefektivní, jinými slovy cena je vysoká či jsme prodělávali. Zkoušeli jsme hybridní scénáře s časovými sloty, či menší skupinky za vyšší cenu, nefungovalo ani jedno. Nakonec zůstala pro jednotlivce nejdražší varianta, pronájmu instruktora, o kterou jedinou je pravidelný zájem už od spuštění.

Náš nový projekt http://online.nordicacademy.cz je primárně určen našim absolventům, kteří chtějí potvrdit, že nesešli z doporučené cesty. Nicméně (doufám) poslouží i začátečníkům, kteří chtějí jen nakopnout správným směrem. Služba je samozřejmě v plenkách a jasný směr bude určovat teprve zpětná vazba od studentů. Cenu jsme nastavili na 150 Kč a v plánu jsou i mobilní aplikace pro jednodušší proces.

Samozřejmě máme i obavy. Ze špatně natočených videí, z příliš malého zájmu, z nízkého přínosu, z nejednotného hodnocení od instruktorů, z nedostatku sněhu, a z mnoha dalších. Kdo nic nedělá, nic nezkazí, říká staré české přísloví. Inu, jsme divní :-)

Shrnuto, jako každá nová služba se její přínos projeví až v praxi. Jako odměnu za přečtení celého článku nabízíme vyzkoušení zdarma, aktuální slevový kód naleznete na naší facebookové stránce https://www.facebook.com/…cademyonline

Vyzkoušejte nás! Budeme moc rádi.

http://online.nordicacademy.cz