Za pořadatelský tým LK Slovan Karlovy Vary zve všechny běžkaře do stopy druhého nejstaršího českého laufu Kateřina Ondrová: „Máme radost, že můžeme lyžařům slíbit na Božím Daru sníh a díky tomu také dobře připravenou bílou stopu. Po nádherných božídarských pláních to v sobotu a neděli mohou rozjet elitní laufaři, hobíci i sváteční jedinci. Připravený je sportovní program na běžkách úplně pro každého, včetně dětí, na které čekají tradiční dětské závody. Co se tras týče, ke změnám jsme museli přistoupit pouze na nejdelší 45 km trase. Pojede se dvakrát po stejném okruhu. A abych nezapomněla, po sobotním vyhlášení vítězů je naplánovaný koncert skvělé kapely Kryštůfek Robin, na který jsou všichni účastníci i jejich doprovod v 16:00 vřele zváni.“


Změna Karlův běh České spořitelny (10. – 11. 2. 2018)

Nedělní závod na 22 km a 45 km (2x 22 km) se pojedou na stejné trati. 45 kilometrový okruh není v některých místech dobře sjízdný. Nechceme, abyste si zničili svá prkýnka, proto jsme se raději rozhodli hlavní závod odjet na 22km okruhu, kde je sněhu dostatek a trať je velmi dobře sjízdná.

Změna času startu start nedělního závodu, trasy na 22 km a 45 km (2x 22 km). Obě trasy odstartují ve stejný čas, v 10:30.


Pokud jste se o víkendu chystali na běžky a ve vaší lokalitě z důvodů nedostatku sněhu byly akce zrušeny, přijeďte do Krušných hor. 47. ročník Karlova běhu je připravený!