V této knize se ohlíží za svou fascinující životní dráhou. Vzpomíná na dětství strávené v Pyrenejích, na Alpy, kam následoval svého staršího bratra, a na pohoří Jura, kde sám čelil svému osudu a otevřel se sobě i ostatním; nevynechává ani adrenalin Olympijských her ve Vancouveru a triumf v Soči. Popisuje vnitřní pohnutky, které ho přiměly překonat jeho limity, odhaluje svou zranitelnost, a my tak můžeme zahlédnout neuvěřitelnou sílu jeho charakteru. Mluví o svém životě, o sportu i o setkání s těmi největšími světovými sportovci.


Martin Fourcade. Můj sen o zlatě a sněhu je autentické svědectví úžasného člověka a výjimečného sportovce.


Martin Fourcade (*1988), vlajkonoš francouzské výpravy na Olympijských hrách v Pchjongčchangu, má nejlepší bilanci v rámci francouzských zimních sportů. Získal čtyři olympijské medaile (dvě zlaté a dvě stříbrné), deset titulů mistra světa v individuálních disciplínách, šest křišťálových glóbů po sobě v letech 2012 až 2017 a šedesát tři vítězství v jednotlivých závodech. Tuto knihu napsal ve spolupráci se svým přítelem Jeanem Issartelem, bývalým šéfredaktorem časopisu L'Équipe Magazine.

„V psaní jsem vytrval díky vzpomínkám na významné události, které jsem vnímal z trochu jiného pohledu, než popisovala média. Myšlenka napsat knihu se zrodila rychle, ale na začátku šlo hlavně o to, aby neupadly v zapomnění chvíle mého života, které mě formovaly jako sportovce a hlavně jako člověka. Jen já sám jsem věděl, jakou měly cenu. A nechtěl jsem být sám, kdo posoudí jejich význam.“


O knize:

Kniha vychází 9. 2. 2018

EAN: 9788075652768

Pevná vazba s přebalem, 192 stran + 16 stran přílohy, běžná cena: 298 Kč

Originální název: Mon rêve d’or et de neige

Přeložila: Jitka Řihánková

Ukázka: https://issuu.com/…_o_zlate_a_s

Vychází také jako e-kniha.