Před osmi lety vybojoval na ZOH ve Vancouveru 2010 bronzovou medaili ve štafetě společně s L. Bauerem, J. Magálem a M. Koukalem. Jeho nejlepším individuálním výsledkem ze ZOH bylo 2x 27. místo ze skiatlonu ze ZOH v Soči 2014 a z Vancouveru 2010. Poslední roky se výsledkově trápil, ale dokázal vybojovat pěkné výsledky na MS v Lahti 13. místo (2017) a na MS ve Falunu 16. místo (2015).

Letos změnil po dlouhé době trenéra a zřejmě mu to prospělo. Už na Světovém poháru v Seefeldu, který byl prověrkou výkonnosti před ZOH v Pchjongčchangu dojel 10. a blýskalo se na dobrou formu.

Dnes prokázal, že mu delší závody svědčí a že patří mezi světovou elitu. V první části skiatlonu, kdy jeli závodníci klasickou technikou, Jakš lehce ztrácel, ale v bruslařské části se dotáhl do hlavní skupiny a ustál nástupy nejlepších.

Z vítězství se radoval Nor Simen Hegstad Krüger, který pár metrů po startu upadl a z posledních pozic se dokázal propracovat dopředu. Ve volné technice, která je jeho silnou stránkou, všem závodníkům ujel a získal na svých prvních ZOH první zlatou medaili.