Jedny z nejlepších výsledků podává tento měsíc Jakub Pšenička, který útočí na celkové vítězství v seriálu Stopa pro život. Jakub vyhrál závody STRABAG Ve stopě Zlaté lyže na 15 km klasicky, Karlův běh na 45 km klasicky a 15 km klasikou v polských Jakuszycích. Mimo velká vítězství se taky postavil dvakrát na druhé nejvyšší místo na bedně a to na Orlickém maratonu a na Jilemnické 50. V obou případech ho přemohl jeho týmový kolega Dan Máka, který taky zažívá mimořádný závodní měsíc.

Skvěle se Vltava Fund Craft Teamu daří i ve Ski Classics. Závod Toblach – Cortina v italských Dolomitech byl pro VFCT zatím tím nejlepším v sezóně. Karolína Bícová dojela 15. Jirka Ročárek jako nejlepší Čech dojel na 20. místě, Pavel Ondrášek, kterému se zatím letos moc nedařilo, dojel na krásném 28. Místě a Fabián Štoček se umístil na 36. místě. Všichni čtyři závodníci si tak zlepšili svá letošní maxima ve Ski Classics. A aby toho nebylo málo, v soutěži týmu se VFCT posunul na vytoužené 10. místo.

V nadcházejícím víkendu se většina týmu bude přesouvat na Jizerskou 50, kde má všech sedm závodníků, kteří se postaví na start, velké ambice. Na severu Čech budou barvy VFCT hájit Jiří Ročárek, Fabián Štoček, Pavel Ondrášek a Jakub Pšenička. Za ženy pojede nově i Finka Noora Kivikko a Karolína Bícová se postaví na start Jizerské 25 a Bedřichovské 30.