Jizerské hory

Pokud se nebudete účastnit Jizerské 50 a budete si chtít zalyžovat, tak radši vyrazte do jiných hor, nebo na polskou stranu Jizerek do Jakuszyc, kde jsou také skvělé podmínky. Na české straně se už zítra startuje první závod v rámci Jizerské 50, Bedřichovská 30. V sobotu budou tratě také plné díky Jizerské 25, firemním štafetám a v neděli se bude konat hlavní závod na 50 km. V pátek a sobotu je možné jet z Jizerky, nebo Souše, kam závody nejsou směrovány.


Krkonoše

Na Černé hoře jsou stále ideální podmínky - 55 km tras na bruslení i klasiku, stále přes metr sněhu.


Na začátku týdne připadly asi 3 cm nového sněhu, na Mísečkách jsou upraveny celé závodní tratě. Možné jet až na Rovinka směrem na Benecko, kde je méně sněhu na místech, kde svítí slunce.


Orlické hory

Skvělé podmínky pro běžkaře. Ve středu připadly 3 cm nového sněhu a teploty se pohybují stále pod nulou. Pravidelná úprava stop proběhla v úterý rolbou z Deštného a z Říček. Další úprava je plánována na pátek 16.2., kdy rolba z Orlického Záhoří upraví i tamní osvětlený okruh. Není na něm sice dostatek přírodního sněhu, takže se musí počítat s tím, že místy kouká tráva nebo hlína, nicméně okruh je denně osvětlen do 21 hodin, v pátek a sobotu do 22 hodin.

Nástup do stop z Deštného od Národního domu je také možný, jen prvních asi 1,5 km je třeba také dávat pozor na občasné krtince nebo drny. To samé platí i pro oblast Rokytnice. Je lepší do stop nastupovat až na Panském Poli (Haničce).


Jeseníky

V okolí Skřítku připadlo až 10 cm nového sněhu. Stopy byly v týdnu projeté pouze od běžkařů, ale na víkend bude upraveno.

Stále skvělé podmínky v okolí Pradědu.


Beskydy

Na trase Nová Lhota-Javořina jsou stále slušné podmínky, připadly asi 4 cm sněhu. Na druhou stranu směr Kamenná vrata je sněhu podstatně méně, po velkém větru jsou na trase vývraty.

Na Pustevnách stále výborné lyžování.


Vysočina

Sněhu na loukách stále málo, takže se dá vyrazit pouze na horších lyžích a radši na klasiku. Na "Fryšavském ledovci" byl ujetý okruh čtyřkolkou minulý týden a již je od lyžařů hodně rozježděný, ale pro nenáročné lyžaře dostačující.

Výborné podmínky jsou stále ve Vysočina areně na závodních tratích, kde je 4 km kolo.


Šumava

Na trase Pláně - V Polci - U Rašeliniště - Pod Churáňovským vrchem - U Mezilesní slatě - Zlatá Studna - Ranklovská rovina - U Daniela - Jezerní slať - U Tremlů - Kvilda - U Tremlů - Pod Přilbou - Přilba - V Sedle Přilby - Na Hřebenovce - Pláně je stále dost sněhu, včetně tratí z Kvildy pod Přilbu, na pláních okolo Horské Kvildy 4 stopy, na sjezdu ke Kvildě dokonce 6 stop, všechny v perfektním stavu.


Krušné hory

Stopy v okolí Božího Daru jsou ve skvělém stavu.


Předpověď počasí na sobotu


Předpověď počasí na neděli