Po všech stránkách přitažlivý závod pro účastníky, ale i lyžařskou veřejnost prošel během více než šesti desítek let svého trvání zajímavým vývojem a po celou historii lákal závodní i výkonnostní lyžaře, které doplňovali účastníci ze široké škály sportovních odvětví i celá řada nadšených kondičních lyžařů a sportovců. Je skvělé konstatovat, že uvedené složení účastníků zůstalo po celá léta neměnné a Krkonošská 70 nabízí veřejnosti jedinečné zážitky i úchvatné výhledy z pečlivě upravených tratí při přejezdu vyfoukaných hřebenů našich nejvyšších hor - Krkonoš. Pod hlavičkou Stopy pro život navíc kromě tradičních hlídek mohou i letos vyrazit na trať závodníci a závodnice v individuálních kategoriích. Pro ty, kteří do slavného lyžařského centra zavítají jako doprovod a nemají závodní ambice, je připravená tzv. Open jízda pod vedením zkušeného lyžařského instruktora. Pojede se v pohodovém tempu fandit závodníků přímo na trať.

Pořadatelé z Lokomotivy Trutnov společně s organizátory série ČUS Stopa pro život od začátku spolupráce usilují o pozitivní změny, zabezpečení co největšího komfortu pro závodníky a vytvoření dalších příležitostí kvalitně si „zaběžkovat “ pro všechny skupiny zájemců o běžky. V ročníku 2018 tak bude nově možné, aby se ženy zařadily do hlídek mužů na 70 km trase! Aby byla pro běžce zabezpečena co nejkvalitnější trať, byl v letošním roce zrušen cyklistický závod fatbiků. Co z lońského ročníku zůstává jsou tučné prize money pro absolutní vítěze mužských a ženských hlídek na všech vypsaných trasách.

Zázemí závodu bude zajištěno ve vysokém standardu seriálu Stopa pro život, zkušení pořadatelé z TJ Lokomotiva Trutnov mají pod křídly ošetření a značení tratí. V zázemí akce bude postaven velký vyhřívaný stan s pevnou dřevěnou podlahou, kde je připravena prostorná jídelna a catering s výběrem teplých jídel a nápojů, příjemně vyhřívaná převlékárna, úschovna oblečení, batohů a lyží, najdete zde i prodejní stánky partnerů Stopy 2018. Samozřejmostí je kvalitní ozvučení, moderátorský doprovod v areálu a pohotové časoměrné služby. Precizně upravená trať, perfektně vybavené občerstvovací stanice na trati, výběr mazacích servisů, půjčovna běžkařského vybavení i výborně fungující prezenční team jsou dalšími dobře šlapajícími službami pro všechny účastníky. Každý, kdo se postaví na start, dostane lyžařské startovní číslo s nevratným čipem a originální dárek seriálu Stopa pro život od titulárního partnera celého závodu - LAWI (čepici, šálu nebo čelenku). K dispozici budou opět oficiální parkovací místa ve Špindlerově Mlýně.Určitě přijeďte, sněhu je dost. Přejeme všem závodníkům, ať to frčí!


PROGRAM KRKONOŠSKÁ 70 2018

Přihlášky

Doporučujeme všem závodníkům přihlásit se on-line včas do neděle 27. 2., ušetříte 100 Kč!

Prezence na místě (prezenční kancelář v areálu Svatý Petr) Pátek 2. 3. 2018 od 15:00 do 21:00 Sobota 3. 3. 2018 od 6:00 do 8:00


Propozice

Sobota 3. 3. (závody volnou technikou)

8:00 - start hlídek na 70 km, 50 km muži, 50 km ženy, 25 km veteráni, 25 km ženy každých 30 sekund tři družstva (hlídky) dle startovních čísel a dle časů podle startovní listiny.

8:20 - hromadný start jednotlivců po kategoriích v pořadí 50 km muži, 50 km ženy, 25 km muži, 25 km ženy. (Start po kategoriích ve vlnách přibližně po 30 závodnících). 9:30 – start Open jízdy (Lyžaři využijí lanovku ve Svatém Petr nahoru i dolů. POZOR! Na Open jízdu je nutné se přihlásit předem v registračním systému Stopy pro život, cena 200 Kč)

14:00 - vyhlášení vítězů

Bezprostředně po vyhlášení výsledků K70 bude následovat slavnostní vyhlášení celkových výsledků seriálu ČUS Stopa pro život 2018.

Veškeré další podrobné informace k závodu najdete na webových stránkách Stopa pro život: https://www.stopaprozivot.cz/