Jizerské hory

Na vrcholcích stále dostatek sněhu, až 1 metr, v nižších partiích je sněhu méně, ale vše sjízdné i na dobrých lyžích, stopa tvrdá. Na polské straně Jizerek stále skvělé podmínky.

Poslední zpráva z Jizerské o.p.s.

V noci ze čtvrtka na pátek plánujeme upravit malý okruh z Bedřichova (Bedřichov - Nová louka - Kristiánov - Točna - Hřebínek - Gregorův Kříž - Nová Louka - Bedřichov) a jižní část magistrály (Peklo, Lesní brána, Protržená přehrada, Mariánská hora).

Další úseky - okruh Jizerské 50, oblast Jizerky - upravíme v noci z pátku na sobotu.


Krkonoše

Na vrcholcích Krkonoš stále skvělé podmínky.

Na Černé hoře leží asi metr a půl sněhu a je upraveno 55 km tras na klasiku i bruslení.


Orlické hory

Zima jako v Rusku. Už od středy fouká silný severovýchodní vítr. Trasy v okolí Deštného byly upraveny v úterý a úsek z Luisina údolí, přes Velkou Deštnou na Šerlich znovu ve čtvrtek. Na hřebenech je vítr o trochu slabší, než v Deštném, ale i tak jsou na otevřených místech stopy zaváté. Kompletní úprava stop z Říček, Orlického Záhoří i Deštného proběhne v pátek. V Orlickém Záhoří bude upraven i osvětlený okruh v délce 4,6 km. V Deštném na okruhu i louce za Národním domem, kde je nástup do stop, je třeba dávat pozor na krtince a trávu, hlavně ve stopě na klasiku. Jakmile se ale vjede do lesa, sněhu je více a podmínky jsou dobré.

Mapa upravovaných tras: https://www.destne.info/bezecketrate/


Jeseníky

Na Paprsku se o víkendu startuje závod SkiTour Jelyman, takže pokud nebudete závodit, tak radši vyrazte na tratě v odpoledních hodinách.


Vysočina

Perfektně upravený 4km závodní okruh ve Vysočina areně. Na loukách je málo sněhu, takže tam nemohla vjet rolba. Tratě však byly upraveny čtyřkolkou s utahovací lištou, naposledy však v neděli, takže stopy jsou už značně rozježděné. Proto je asi lepší vyrazit na bruslení než na klasiku a radši na horších lyžích. Místy leze hlína. Tratě jsou projeté z Vysočina areny směrem na Vlachovice, Tři Studně, Fryšavu, Kadov, Samotín. Parkovat se dá zdarma na parkovišti ve Vysočina areně, nebo ve Vlachovicích.


Šumava

O víkendu se koná další závod Stopy pro život Šumavský skimaraton, který se startuje z Kvildy. Opět je lepší vyrazit na výlet v odpoledních hodinách. Dobré podmínky, lyžovat se dá i na Lipně, kde je možné bruslit, ale i je vyříznuta stopa na klasiku.


Krušné hory

Na trase Cínovec - Vitíška - Kahleberg jsou stopy místy ledovaté, ale většinou dobré spíš na klasiku, na bruslení hodně tvrdý a nerovný podklad. Místy můžete odřít lyže, takže radši sáhněte po starších lyžích. V úseku Telnice - Adolfov - Rudný se dá celkem dobře bruslit. Málo sněhu, ale bez kamínků.


Předpověď počasí na sobotu


Předpověď počasí na neděli


Aktuální úpravu tratí můžete sledovat na webu: http://bilestopy.cz/cs