Gratuluji ke skvělému výsledku na Jizerské 50. Jak se ti jelo?  

Děkuji. 

Díky tomu, že jsem pár dní před závodem dost odpočíval, tak jsem se cítil připravený. Chtěl jsem zůstat s první skupinou až k Rozmezí. Ke konci toho kopce jsem pak začínal ubírat, ale měl jsem štěstí, že kolem mě projel Jakub Pšenička. Chytil jsem se a dále jsme dali síly dohromady, abychom tolik z kopce neztráceli. Utvořili jsme docela dobrou skupinku a mě potom tak jely lyže, že jsem se během závodu jenom posouval dál. Když jsem pak dojel další skupinu, tak jsem tomu nemohl uvěřit, ale zkusil jsem to ještě dál.  


Jaký jsi měl pocit, když ses dozvěděl, že jsi dojel jako první z mužské části Vltava Fund Craft Teamu?

  Byl jsem velice rád, že budu moct skórovat tolik bodů. Chtěl jsem být do 40. místa, ale během závodu jsem přesně nevěděl, kolikátý jsem. Když jsem pak předjel skupinu s Jirkou Ročárkem, věděl jsem, že jsem na tom velice dobře, což mi ještě přidalo kuráž do konce závodu. Byl jsem pak velice šťastný, že jsem se teamu mohl konečně takhle odplatit.   


Jak hodnotíš své výsledky za letošní sezonu? 

Ze začátku jsem to bral spíše jako odstupovou sezonu po závodění v Americe, kde jsem studoval VŠ, ale teď to spíš beru jako konečný nástup do dálkových běhů. Moc jsem toho od sezony nečekal z hlediska výsledků. Moje první soupažová sezona a také více než jedna padesátka za sezonu. Byl jsem pak hodně šťastný, když jsem přijel z pro mě úspěšné Tour de China, jelikož jsem si tam nakonec vydělal na sezonu (pozn. autorky: dosáhl v čínské sérii závodů na celkové 2. místo). Nevěděl jsem, jak to bude dál, ale s podporou týmu jsem si mohl být jistý o dobré zázemí a hlavně rychlé lyže, tak jsem se to pak jenom snažil vynahradit. Získávám mnoho zkušeností každým závodem a myslím si, že se dost rychle učím.

Jinak jsem měl zatím neuvěřitelnou možnost cestovat, za poslední 3 měsíce jsem byl doma jenom na pár týdnů a mezitím jsem využíval kamarády, s kterými jsem se seznámil v Číně, abych mohl levněji cestovat a také opravdu poznat, jak se žije a závodí v Itálii, Švýcarsku, Francii a nebo teď třeba také ve Finsku.