Poslední závod v rámci olympijských her patřil třiceti kilometrům klasicky. Z českých zástupkyň na start nastoupily pouze dvě, a to Kateřina Beroušková, které se povedlo umístit v top 30, když obsadila 23. příčku, a Petra Hynčicová na 39. pozici. „Závod byl pro mě hodně těžký, protože jsem se od začátku nechytila hlavního balíku a jela sama. V podstatě jsem si říkala, jestli mám vůbec šanci to dojet do cíle. Odpočítávala jsem, kolik kilometrů mi do cíle zbývá, což je asi to nejhorší, co může člověk udělat,“ smála se Beroušková. „Později se ke mně přiblížila Američanka, se kterou jsem jela poměrně dlouho. I když ne úplně spolu, spíš jsme se tam různě přetahovaly,“ popisovala. Nemohla si vynachválit profesionalitu a zápal vrchního občerstvovače. „Chtěla bych poděkovat Martinu Jakšovi za skvělý servis,“ řekla se smíchem.

„S umístěním jsem spokojená. Mým tajným přáním bylo dojet do dvacítky, ale to jsem říkala, že bych byla super spokojená, kdyby se mi to podařilo. To se nestalo, ale 23. místo budu určitě hodnotit pozitivně. Je to můj nejlepší výsledek jak na mistrovství světa, tak na olympiádě a vlastně i ve Světovém poháru,“ uvedla Beroušková. „Chtěla bych poděkovat servisu za lyže. V průběhu závodu jsem je neměnila, fungovalo to prostě skvěle,“ pochvalovala si.

Pro zlatou medaili si s téměř dvouminutovým náskokem přijela legendární osmatřicetiletá Norka Marit Björgenová. Stříbrná skončila Finka Krista Pärmäkoskiová a bronz získala Švédka Stina Nilssonová. Smolařkou dne byla Rakušanka Tereza Stadloberová, která bojovala o stříbrnou medaili, ale na trati zabloudila a do cíle přijela se ztrátou.