NORDIC 45 vychází 26. 2. 2018
68 stran





Předplatné časopisu NORDIC s mnoha hodnotnými balíčky si můžtete objednat ZDE


Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat v e-shopu SNOW


Časopis lze koupit i v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/nordic
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie



Přečtěte si časopis v elektronické podobě!





Pár tipů z obsahu:


Dívka, která žije biatlonem

Veronika Vítková, čerstvá medailistka ze ZOH v Pchjongčchangu, je stálicí naší biatlonové scény a opět se posunula na post české jedničky. Letos si zapisuje další účast na zimních olympijských hrách. Často sportovci myslí poslední rok pouze na tuto událost, ale Veronika měla hlavu čistou. Nejvíc jí vrchol sezóny připomínali lidé, kteří se kolem ní pohybují.







Bronzová štafeta z Vancouveru

Martin Jakš, Lukáš Bauer, Jiří Magál a Martin Koukal společnými silami napsali jeden z nejslavnějších příběhů českého běžeckého lyžování. Veleúspěšná generace závodníků si splnila sen, když na olympijských hrách 2010 ve Vancouveru vybojovala ve štafetě senzační bronz. Osm let po památném závodu zbyl z tehdejšího týmu jen jediný. Do dějiště Her v Pchjongčchangu z této party zamíří už pouze Jakš.







Muž mnoha tváří

Asi málokdo ví, kdo je tvůrcem známého knírku Evy Samkové. Ano, je to její osobní trenér a umělecký sochař Jakub Flejšar. Prototyp renesančního člověka, kterých na světě není mnoho a je potřeba si takových lidí vážit. Jakub je totiž nejen výborným sportovcem a trenérem, ale také uměleckým sochařem.







Vytrvalost přichází s věkem

Petr Vabroušek patří mezi nejznámější české triatlety. S přibývajícími roky se přesměroval z kratších triatlonů na Ironmany a rozhodně nevypadá, že by chtěl ze svého závodního režimu ubírat.







Běh na lyžích – technika bruslení dnes a zítra

Jak bruslit rychleji na lyžích? Jakým směrem se bruslení na lyžích vyvíjí? Jaké jsou charakteristiky efektivního bruslení? Jakým způsobem trénovat, abychom se zlepšili v bruslení? To jsou otázky, na které se budu snažit v tomto článku odpovědět.







Závislost na sportu

Už vás někdy někdo označil za „sportovního závisláka“? Máte podezření, že má pravdu? A je na tom vůbec něco špatného?







Regenerace: klíč k růstu výkonnosti







Střelba v biatlonu. Vypadá to jednoduše, ale…

Snad každý člověk, který někdy v životě držel v ruce střelnou zbraň a vystřelil z ní, ví, že není jednoduché zasáhnout cíl v klidu, natož po předchozí fyzické zátěži. Střelba z malorážné zbraně a běh na lyžích volným způsobem – dvě na první pohled neslučitelné disciplíny, které biatlon kombinuje. Možná právě proto je tak atraktivním sportem pro oko diváka.







Upravit, či neupravit – to je, oč tu běží

Lyžaři si často stěžují, proč nejsou zase upravené běžecké stopy. Tuší však, za jakých podmínek je vhodné vyjet s rolbou, případně kolik úprava tratí a provoz rolby stojí?







Zapomenutý kout Krkonoš

Jestřabí v Krkonoších je malá horská obec tvořená třemi místními částmi, Jestřabím, Křížlicemi a Roudnicí, které dnes mají dohromady 243 stálých obyvatel. Obec je vhodným nástupním místem pro běžkaře, kteří se podle chuti mohou po stopách dostat na Rezek, Dvoračky, do Harrachova, nebo třeba až do Jizerských hor, či na druhou stranu směrem na Výrovku a Labskou boudu.







Výlet s finskou příchutí

Obtížně budete hledat jiné lyžařské středisko, které zahajuje lyžařskou sezónu pro běžkaře pravidelně 10. 10. v 10 hodin, zakončuje ji koncem dubna a v letních měsících dokonce nabízí možnost lyžování v tunelu. Nejen z těchto důvodů jsme se vypravili do finské provincie Kainuu, nýbrž i proto, že sem koncem března také zavítal seriál závodů Euroloppet, aby tu kromě tradičního lyžařského maratonu Vuokatti Hiihto proběhlo i mistrovství Evropy v dálkových bězích 2017.







Francouzské středisko, kde se určitě nebudete nudit

Le Grand Bornand je známá a velice populární lyžařská oblast v Savojských Alpách. Krásu místní krajiny zde mohli ocenit i diváci, kteří minulý rok sledovali slavnou Tour de France, při níž závodníci vyšlapali na místní Col de Colombier (1 613 m n. m.).







Jízda poslepu

Zima na horách s hromadou sněhu je snem každého milovníka běžek. Nezřídka se ale stává, že ticho hor, kdy je slyšet jen zrychlený dech bežkařů a „šustění“ běžek, přerušují hlasité příkazy: „ostrá pravá“, „levá 10“, „plužíme“, „podávám hůlku“… To jsou základní pokyny, které probíhají při komunikaci a vedení zrakově postiženého sportovce. Někdy jsou zkreslené elektronikou, jindy je to pouze čistě lidský hlas.







Více najdete v aktuálním časopisu NORDIC 46


Předplatné časopisu NORDIC s mnoha hodnotnými balíčky si můžtete objednat ZDE