Jizerské hory

Dnešní zpráva z Jizerské o.p.s.

Dnes v noci rolby projedou širší okruh z Bedřichova přes Kristiánov, Čihadla, Knajpu, Žďárek a Hřebínek. Zároveň upraví i odbočky na jižní straně magistrály, tj. Peklo, Mariánskou horu a sjezd do Desné. Další úseky budou upraveny v noci z pátku na sobotu.

Zároveň upozorňujeme, že některé okrajové úseky magistrály už vykazují zhoršené podmínky a jízda po nich může být nebezpečná. Nejnověji se k nim řadí nástupy od Maliníku a z Hrabětic - mohou být ještě sjízdné, ale zpod sněhové pokrývky už místy vylézá štěrk a kamení.

Pokud máte v plánu navštívit výletně polskou stranu Jizerek - Jakuszyce, tak se této oblasti vyhněte. Už zítra, v sobotu i neděli se tam konají závody v rámci Biegu Piastow a tratě střeží vojáci. Na trať nepustí nikoho kromě závodníků. Jsou opravdu nekompromisní.


Krkonoše

Na Černé hoře jsou stále skvělé podmínky, upraveno je 55 km tratí jak na klasiku, tak bruslení.


Orlické hory

Silný vítr se uklidnil a podmínky jsou opět příznivé. Za poslední týden připadlo několik centimetrů nového sněhu, ten je ale většinou nafoukaný do sněhových závějí. Na běžkařských trasách po celých horách se střídají místa, kde je povrch ledovatý a místa s tupým prašanem. V posledních dnech byly upravené stopy většinou zaváté a v lesích plné větviček nebo jehličí. V pátek proběhne kompletní úprava rolbami z Říček, Deštného i Orlického Záhoří, které rozhrnou naváté závěje. Vítr již bude pouze mírný, takže stopy vydrží.


Vysočina

Lyžovat se dá na trase Vysočina arena - Vlachovice - Rokytno - Studnice - Pohledec - Maršovice - Vysočina arena. V dolních partiích leze občas hlína. Nahoře v okolí Studnic, Rokytna, Třech Studní, Fryšavy, Samotína sněhu asi 15 cm. V týdnu připadlo pár centimetrů nového, takže jsou všude relativně dobré stopy.

Stále jsou krásně upravené závodní tratě v délce 4 km, jak na bruslení, tak na klasiku.


Šumava

V týdnu připadlo trochu nového sněhu, takže se zakryl starý špinavý sníh. Pěkná je trasa Kvilda-Horská Kvilda-U tří jedlí-Zhúří-Horská K.-Kvilda, nebo Kvilda-Prameny-Černá Hora-Modrava-Filipova Huť-Kvilda.


Krušné hory

Po dlouhotrvajících mrazivých dnech jsou stopy z minulého víkendu upravené a stále všechny ve výborném stavu. V lesích padá kvůli větru do stopy jehličí a větvičky ze stromů, takže jsou stopy pomalejší.


Předpověď počasí na sobotu


Předpověď počasí na neděli